Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Szybki PIT za 2018? Rozlicz PIT Programem PIT Pro lub online
Podatnik.Info
Podatnik.Info

Szybki PIT za 2018? Rozlicz PIT Programem PIT Pro lub online

Zgodnie z informacjami, wynikających z badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Finansów, liczba deklaracji PIT złożonych przez internet w ciągu 9 lat wzrosła aż 38-krotnie. W 2010 roku na szybki PIT przez internet zdecydowało się 0,3 mln podatników, a w 2019 r. liczba to wzrosła do 11,4 mln. 

   

Tendencja ta znalazła odzwierciedlenie w liczbie składanych formularzy papierowych, których w ubiegłym roku złożono raptem 5.6 mln. Do takiej sytuacji z pewnością przyczyniły się ulepszenia programów do rozliczenia zeznań podatkowych, dzięki którym szybki PIT stał się faktem.

   

Przejdź do akapitów:

   

Szybki PIT 2019 można złożyć na wiele sposobów

Wraz ze wzrostem popularności elektronicznych metod przesłania deklaracji, szybki PIT został dostosowany do nowych rozwiązań technicznych. Formularz podatkowy można obecnie uzupełnić nie tylko w oparciu o interaktywny formularz PDF lub program PIT. Coraz częściej spotyka się możliwość uzupełnienia deklaracji za pomocą przeglądarki internetowej (z funkcją danych w chmurze) oraz aplikacji mobilnej, wykorzystującą tzw. OCR, czyli rozpoznanie tekstu ze zdjęcia.

   

Szybki PIT za 2019 jest bezpieczny

Wszystkie powyższe metody łączy całkowita zgodność z najnowszymi procedurami bezpieczeństwa. Wgląd do aktualnie uzupełnianego przez podatnika formularza PIT online dostępny jest wyłącznie po zalogowaniu się na indywidualne konto. Sam proces przesłania wypełnionej deklaracji na serwery Ministerstwa Finansów wymaga od użytkownika znajomości tzw. danych autoryzacyjnych, bez których przesłanie formularza nie dojdzie do skutku. W przypadku PIT-37, wymaganymi informacjami są personalia (w tym PESEL) oraz kwota przychodu za 2017 r. 

Najlepszym sposobem jest złożenie PIT za 2019 programem PIT Pro 2019/2020.

  

Automatyczne wyliczenie należnego podatku a szybki PIT

Jednym z fundamentów poprawnego przeprowadzenia rozliczenia PIT przez internet jest poprawne wyliczenie należności względem fiskusa, powstałej podczas całego minionego roku podatkowego. Szybki PIT, składany poprzez PIT Pro, rozwiązuje ten problem w zarodku. Jedynym zadaniem użytkownika jest umieszczenie poszczególnych kwot dotyczących wynagrodzenia (np. z PIT-11) w treść poszczególnych pól uzupełnianej deklaracji, a program samoczynnie wyliczy ewentualną nadpłatę bądź niedopłatę.

  

Szybki PIT a dodawanie załączników

Korzystanie z aplikacji PIT App nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami w zakresie uwzględnienia ulg i odliczeń. Wymagany rodzaj załącznika można podpiąć do obecnie uzupełnianego formularza w zaledwie kilka chwil, a wpisana w niego kwota zostanie automatycznie uwzględniona w treści deklaracji.

  

Wypełniając obowiązek podatkowy za zeszły rok, nie wahaj się sięgnąć po Program PIT Pro – narzędzie to ułatwi Ci błyskawiczne, bezpieczne i wygodne rozliczenie obowiązującej Cię deklaracji. Aplikacja ta daje Ci gwarancję poprawnej wartości poszczególnych kolumn, jak również w ciągu kilkunastu sekund dostarczy UPO, poświadczające otrzymanie PIT przez urząd skarbowy. Nie trać czasu na papierowe druki, wypełnij szybki PIT przez Program PIT Pro lub online podobnie jak miliony Polaków!

   

Jak rozliczyć PIT-37 za 2019?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2020: 

  

Rozlicz PIT za 2019 Programem PIT lub Online już dziś! 

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments