Formularz PIT 11 do druku – pobierz plik PDF dla PIT 11

Pobierz program teraz całkowicie bezpłatnie Uruchom w wersji online »
Microsoft Windows
Apple Mac OS
Linux
Android

Formularz do druku PIT 11 – PDF

Program PIT pro 2021/2022
Rekomenduje Instytut Polskiej Księgowości

1. Formularz do druku PIT 11 – PDF

PIT-11 do wypełnienia nie jest standardową deklarację składaną w urzędzie skarbowym przez podatnika. Ten dokument stanowi informację o przychodach, kosztach oraz zaliczkach pobranych na podatek przez płatnika. Dzięki niej podatnik zyskuje najważniejsze informacje umożliwiające rozliczenie. PIT 11 należy wypełnić i dostarczyć podatnikowi w formie elektronicznej lub tradycyjnej. Jednocześnie trzeba pamiętać, że przekazanie deklaracji PIT-11 jest obowiązkowe i pracownik – podatnik nie musi o nie wnioskować.

PIT-11 za 2021 do druku lub przekazania online musi wypełnić każda osoba fizyczna oraz inni płatnicy, którzy zajmują się pobieraniem składek na podatek dochodowy za podatnika. Dotyczy to również spółek czy stowarzyszeń. Poniżej znajduje się lista podmiotów, które obligatoryjnie muszą wypełnić PIT 11 druk. Są to między innymi:

 • zakłady pracy i organy rentowe, które zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę, umów cywilnoprawnych i podobnych,
 • osoby fizyczne, które prowadzą własną działalność gospodarczą,
 • osoby prawne i ich jednostki organizacyjne,
 • jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej dokonujące świadczeń z tytułu praw majątkowych,
 • rolnicze spółdzielnie produkcyjne i inne zajmujące się produkcją rolną, które jednocześnie wypłacają wynagrodzenie za dniówki obrachunkowe, udziały w dochodzie podzielnym spółdzielni, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego,
 • osoby prawne i ich jednostki organizacyjne, wypłacające emerytury i renty z zagranicy,
 • jednostki organizacyjne uczelni, placówki naukowe, zakłady pracy oraz podmioty wypłacające stypendia,
 • organy zatrudnienia w przypadku wypłat z funduszu pracy,
 • biura terenowe Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
 • podmioty przyjmujące uczniów lub studentów na praktyki absolwenckie.

Uwaga! Nie jest to pełna lista sytuacji, kiedy obowiązuje PIT 11. Druk ten należy wypełnić zawsze, kiedy ciąży na Tobie obowiązek obliczenia i pobierania zaliczek od osób, które zatrudnia. Formularz PIT-11 za 2021 do druku lub elektroniczny należy wypełnić i dostarczyć do podatnika oraz właściwego urzędu skarbowego w terminie do ostatniego dnia lutego. Jeżeli przypada on w weekend lub święto, wówczas ostateczny termin przypada na kolejny dzień roboczy.

PIT 11 do druku – jak wypełnić go poprawnie?

Program PIT pro 2021/2022

PIT 11 druk to tylko jedna z form, w jakich płatnik może dostarczyć informację do podatnika. Oprócz tego istnieje możliwość przekazania tego dokumentu w formie elektronicznej. Jeżeli płatnik wybiera dostarczenie podatnikowi deklaracji PIT 11 online, musi wysłać ją podatnikowi na adres e-mail lub w innym miejscu, do którego pracownik ma swobodny dostęp. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku dostarczania do urzędu skarbowego.

Należy wypełnić ten sam PIT-11 za 2021 do druku, ale płatnik może go dostarczyć wyłącznie w wersji elektronicznej. Jest to obligatoryjne i nie ma wobec tego żadnych wyjątków. W tym przypadku należy odpowiednio zweryfikować swoje dane. Jeżeli płatnik tego nie zrobi, rozliczenie PIT 11 z podatnikiem będzie nieważne. Jak wykonać autoryzację deklaracji PIT 11? To zależy.

 • Jeżeli płatnik jest osobą fizyczną, musi wprowadzić 5 danych autoryzujących. Są to: numer PESEL, imię i nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu z deklaracji podatkowej, złożonej w poprzednim roku.
 • Każdy płatnik, który nie jest osobą fizyczną, ma obowiązek autoryzacji deklaracji PIT-11 za pomocą specjalnego podpisu elektronicznego. W tym przypadku zestaw danych autoryzujących nie wystarczy.

W  2021 roku pojawiło się kilka wątpliwości dotyczące tego, czy i jak należy dostarczyć formularz PIT 11 do druku w postaci online lub papierowej w przypadku beneficjentów ulgi dla młodych. Obowiązek przygotowania tego dokumentu mają płatnicy zatrudniający:

 • osoby korzystające z ulgi dla młodych,
 • podatników, którzy przekroczyli limit dochodów,
 • osoby otrzymujące wynagrodzenie z tytułu innych form zatrudnienia niż umowa o pracę lub cywilnoprawne.

PIT 11 – zamień druk na program do rozliczeń pit online

Formularz PIT-11 do wypełnienia online znajdziesz na stronie Podatnik.info. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozliczenie PIT-11, druk będzie z pewnością aktualny, zgodny z obowiązującymi aktualnie przepisami. Dzięki temu nie musisz martwić się szukaniem i sprawdzaniem, czy dokument jest poprawny.

Dodatkowo oszczędzasz przy tym swój cenny czas. Nie musisz umawiać się na spotkania z pracownikiem lub urzędnikami we właściwej placówce. Formularz możesz wypełnić w programie, a następnie wysłać w formie elektronicznej. Do dyspozycji masz:

 • samodzielne wypełnienie PIT 11. Druk zostanie zweryfikowany przez program do rozliczeń pit, a następnie poprawiony w razie potrzeby.
 • udzielenie odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań, a następnie kreator wybierze i wypełni właściwy PIT-11. Druk możesz wysłać bezpośrednio z programu zarówno do urzędu skarbowego, jak i podatnika.

Rozliczenie PIT 11 online to oszczędność czasu, zawsze aktualny formularz PIT 11 do druku oraz redukcja ryzyka związanego z ewentualnym pojawieniem się błędów.

×

Wersja mobilna

Drogi użytkowniku, wersja którą próbujesz pobrać jest przeznaczona na komputery z systemem windows.

Aby później rozliczyć się za pomocą komputera, podaj swój adres e-mail by otrzymać link do pobrania programu.

Jeśli nie chcesz korzystać z komputera, możesz rozliczyć się online tutaj