Rozlicz E-deklaracje Online za rok 2021 w 2022

Pobierz program teraz całkowicie bezpłatnie Uruchom w wersji online »
Microsoft Windows
Apple Mac OS
Linux
Android
Spis treści:

Programem PIT pro 2021/2022 rozliczysz każdy rodzaj druków PIT w tym: E-deklaracje

e-Deklaracje 2021/2022 – Pobierz Program lub Wypełnij Online!

 

Bezpłatny Program do PIT 2021/22 to popularne oprogramowanie podatkowe, które od przeszło 9 lat pomaga Polakom rozliczyć e-Deklaracje z Urzędem Skarbowym. Program jest w 100% bezpłatny i można go pobrać na swój komputer lub uruchomić wersję online bez konieczności pobierania aplikacji. Ty sam decydujesz, jak chcesz korzystać z naszego oprogramowania podatkowego.

 

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z Programu PIT Pro 2021/22?

 

 • Program jest zgodny z rządowym systemem e-Deklaracje.
 • Posiada tylko aktualne druki PITprzeznaczone do rozliczenia podatku za 2021 rok.
 • Program rekomendowany jest przez Instytut Polskiej Księgowości.
 • Ponad 14 mln osób pobrało naszą aplikację i rozliczyło PIT online.
 • Otrzymasz Urzędowe Poświadczenie Odbioru prosto z Ministerstwa Finansów.
 • Rozliczysz PIT za 2021 rok za darmo w niecałe 5 minut.
 • Szybkie rozliczenie online to szybszy zwrot podatków.

 

 

Darmowy Program do PIT 2021/22 to oszczędność czasu i pieniędzy. Już nie musisz polegać na znajomych księgowych lub opłacać biura rachunkowego. Nie musisz też marnować czasu w kolejkach, by osobiście złożyć swoje PIT-y przez Urząd Skarbowy lub pocztę.

 

Skorzystaj z naszego programu, tak jak miliony Polaków każdego roku i ciesz się szybkim i darmowym rozliczeniem PIT przez intranet. Sprawdź dzisiaj, to nic nie kosztuje!

 

e-Deklaracje mają już 11 lat

 

Dawniej rozliczało się PIT przez Urząd Skarbowy i nie było innej możliwości, jak tylko odstać swoje w kolejce. Od 2008 roku sytuacja się zmieniła za sprawą ogromnego rządowego projektu modernizacji i cyfryzacji polskiej administracji publicznej. W tym czasie został wdrożony system e-Deklaracje, który pozwolił Polakom przesyłać formularze podatkowe drogą elektroniczną.

e-Deklaracje to przede wszystkim narzędzie nowoczesnej, efektywnej i przyjaznej administracji skarbowej, która w błyskawiczny sposób potrafi przetwarzać tysiące formularzy podatkowych.

 

Dlaczego e-Deklaracje to najlepszy sposób na rozliczenie PIT?

 

 • Wystarczy pobrać darmowy Program PIT lub uruchomić online.
 • System obsługuje wszystkie druki podatkowe.
 • Od 2008 roku do systemu napłynęło ponad 185 milionów formularzy podatkowych.
 • Elektroniczne rozliczenie PITjest szybkie i darmowe.
 • Programy podatkowe posiadają funkcje pomocy i korekty.
 • Nie trzeba być księgowym, by móc korzystać z e-Deklaracji.
 • Potwierdzenie dostarczenia PIT do Urzędu Skarbowego już w kilka minut po przesłaniu (UPO).

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników PIT Pro 2021/22 i rozlicz się z Urzędem Skarbowym szybko i bez zbędnych stresów.

 

Kto może rozliczyć e-Deklaracje za 2021?

 

Wysyłka PIT przez Internet do kompleksowa metoda rozliczania z Urzędem Skarbowym, którą z roku na rok wybiera coraz więcej Polaków. Tylko w samym 2017 roku do Ministerstwa Finansów wpłynęło ponad 11 milionów elektronicznych druków, z najpopularniejszych formularzy. To największa liczba rozliczonych PIT online od początku istnienia systemu e-Deklaracje.

 

Z naszego programu do PIT korzystają między innymi:

 • ryczałtowcy,
 • przedsiębiorcy rozliczający się liniowo,
 • właściciele działalności gospodarczej opodatkowanej według skali,
 • osoby czerpiące dochód z wynajmu,
 • pracownicy na umowę o pracę, zlecenia oraz umowę o dzieło,
 • podatnicy, którzy czerpią zyski z gry na giełdzie.

 

Jakie druki PIT można rozliczyć przez internet?

 

Nasze oprogramowanie podatkowe, działające w ramach systemu e-Deklaracje, jest kompleksowym rozwiązaniem, które pozwala rozliczyć wszystkie dostępne formularze podatkowe oraz załączniki.

Za pośrednictwem programu podatkowego PIT Pro 2021/22 rozliczysz między innymi takie formularze jak:

 

Za pomocą naszej aplikacji szybko i sprawnie rozliczysz także wszystkie dostępne załączniki PIT za 2021 rok, np. te, które dotyczą ulg podatkowych.

 

Zyskaj gwarancję skutecznego rozliczenia e-Deklaracji PIT

 

Nasz program został przygotowany przez doświadczony zespół programistów oraz specjalistów z zakresu prawa podatkowego, dzięki czemu otrzymujesz produkt spełniający wszystkie kryteria Ministerstwa Finansów. Cieszymy się zaufaniem podatników od ponad 9 lat, a nasz Program PIT Pro 2021/22 jest jedną z najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych darmowych aplikacji podatkowych. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Wybierz program, który każdego roku wspiera miliony Polaków.

 

 • Wsparcie techniczne i podatkowe

PIT Pro 2021/2022 to znacznie więcej niż zwykłe oprogramowanie, dzięki któremu krok po kroku wypełnisz dowolną deklarację podatkową. To przede wszystkim doświadczony zespół ekspertów, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie dotyczące funkcjonowania programu oraz podatków.

 

 • Bezpłatna pomoc fachowców

PIT Pro 2021/22 jest w 100% bezpłatny. Darmowa jest również pomoc fachowców. Wystarczy, że skorzystasz z wbudowanego formularza kontaktowego w aplikacji i opiszesz nam swój problem, a nasze wsparcie techniczne odpowie na Twoje pytania.

 

 • Szybka odpowiedź – już w 48h

Gwarantujemy, że żadne pytanie nie zostanie pozostawione bez odpowiedzi, a maksymalny czas reakcji z naszej strony wynosi 48h. Na pytania dotyczące programu oraz rozliczania podatków odpowiadamy w sposób rzeczowy i przystępny – tak by wyjaśnienie było zrozumiałe nawet dla laika.

Jeżeli masz jakieś pytania, wypełnij formularz zgłoszeniowy, a nasi eksperci udzielą wyczerpującej odpowiedzi.

 

E-Deklaracje 2021 – co warto wiedzieć?

 

 1. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, aby poprawnie rozliczyć się z fiskusem, to rozliczenie się ze wszystkich umów i dochodów za miniony rok. Jeżeli na przykład w 2021 roku pracowałeś na umowę o pracę i dodatkowo wykonywałeś zlecenia dla trzech różnych firm, upewnij się, że otrzymałeś PIT-11 od swojego pracodawcyoraz od pozostałych firm, z którymi współpracowałeś.
 2. Po drugie, pamiętaj, aby korzystać tylko i wyłącznie z aktualnych wniosków PITprzygotowanych przez Ministerstwo Finansów. Pod żadnych pozorem nie wolno korzystać ze starych formularzy z lat poprzednich! Jeżeli nie posiadasz formularzy, nie musisz się tym przejmować. Program PIT Pro – e-Deklaracje 2021/2022posiada wszystkie aktualne druki.
 3. Po trzecie, pamiętaj o terminach rozliczenia. Jeżeli rozliczasz PIT-28, masz czas do końca 28 lutego 2021 roku. W pozostałych przypadkach ostatni dzień na składanie formularzy do Urzędów Skarbowych mija 2 maja 2022 roku.

 

Nie chcesz popełnić błędu podczas rozliczania i później dokonywać korekt? Skorzystaj naszego programu do e-deklaracji. Program PIT posiada wbudowany system monitorujący proces rozliczenia oraz ostrzegający użytkowników w momencie popełnienia błędu.

 

Bezpieczeństwo rozliczenia e-PIT

 

Aktualnie podatnicy mogą korzystać z wielu rozwiązań, które ułatwiają dopełnienie formalności związanych z obowiązkiem podatkowym. Jednym z udogodnień mogą być e deklaracje. Dzięki nim każdy może wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe w dowolnym momencie. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo tego rozwiązania, Ministerstwo Finansów nie udziela na razie informacji na temat dostosowania programu „Twój e-Pit” do najnowszych standardów i wymagań.

 

Podatnik.info to program, który zapewnia kompleksową pomoc. Wszystkie funkcjonalności są udostępniane na licencji. Użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ wszystkie dane osobowe i podatkowe podlegają szyfrowaniu certyfikatem SSL. Dodatkowo z programu można korzystać w wersji webowej. Podatnik nie musi instalować żadnych aplikacji na komputerze. Gwarancję bezpieczeństwa online zapewnia w tym przypadku CERTUM.

 

Ponadto system e Deklaracje w podatnik.info jest zgodny z wymogami RODO i GIODO, które wprowadziła Unia Europejska i polski rząd.

 

Wysłanie e-PITów przez Internet

 

Wysyłanie e Deklaracji PIT online jest nie tylko bezpieczne, ale również wygodne, proste i szybkie. W przypadku rozwiązania od Ministerstwa Finansów istnieje możliwość edytowania wygenerowanej deklaracji do 30 kwietnia następującego po danym roku podatkowym. Jeżeli tak się nie stanie, formularz będzie wysłany automatycznie.

 

Podatnik.info umożliwia sporządzenie właściwej deklaracji PIT na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika. Oznacza to, że do zadań podatnika należy przede wszystkim uzupełnienie otrzymanych od pracodawcy danych podatkowych. Można to zrobić na 3 sposoby. Następnie program dobierze odpowiednią deklarację i uzupełni ją za użytkownika.

 

Warto zwrócić uwagę, że program podatnik.info umożliwia rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych. Dlatego można mieć pewność, że jego działanie jest zgodne z polskim prawem podatkowym. Unia Europejska i prowadzona przez nią polityka nie wpływa na sposób rozliczania PIT w Polsce.

 

Należy jednak podkreślić, że zgodnie z zaleceniami system podatkowy powinien być skuteczny i sprawiedliwy. Unia Europejska nadzoruje to, co będzie je się w polityce podatkowej w państwach członkowskich.

 

e-PIT 2021-2022 – szczegóły rozliczenia

 

Podatnik.info umożliwia swoim użytkownikom rozliczenie każdej deklaracji wraz z niezbędnymi załącznikami. Bez problemu można wypełnić w ten sposób PIT 37, PIT 36, PIT 36L, PIT 38, PIT 39, PIT 28, PIT 16, PIT 16A, PIT 19A. Ponadto program umożliwia edycję formularza i naniesienie poprawek nie tylko do terminu składania deklaracji, ale również przez cały rok. Podatnik.info to program, który umożliwi Ci rozliczenie deklaracji w jeden z następujących sposobów:

 

 • rozliczenie deklaracji na podstawie podanych przez podatnik informacji z formularza PIT 11,
 • automatyczne dobranie i uzupełnienie deklaracji na podstawie odpowiedzi udzielonych przez użytkownika na kilka podstawowych pytań,
 • samodzielne uzupełnienie danych podatkowych w odpowiedniej deklaracji PIT oraz sprawdzanie ich poprawności za pomocą programu podatnik.info.

 

Podatnik.info umożliwia również rozliczenie dochodów z zagranicy. Program bierze w tym przypadku pod uwagę umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w krajach, które obejmuje Unia Europejska. Jeżeli użytkownik decyduje się na korzystanie z programu podatnik.info, powinien wiedzieć, że wszystkie powyższe funkcjonalności są udostępniane na licencji, bez żadnych opłat.

 

 

Co zrobić z wypełnionym formularzem e-PIT?

 

Wypełnioną E deklaracje należy przede wszystkim zweryfikować pod kątem poprawności. Jeżeli wszystko się zgadza, można przejść do wysyłania formularza. Podatnik.info umożliwia przesłanie uzupełnionej deklaracji bezpośrednio do urzędu skarbowego. Jeżeli podatnik korzysta z systemu Ministerstwa Finansów, może pozostawić PIT bez akceptacji. W takiej sytuacji system E deklaracje automatycznie zatwierdzi formularz i prześle do urzędu skarbowego.

 

Użytkownik może również zweryfikować automatycznie wygenerowaną E deklaracje i wprowadzić do niej własne dane. Trzecia możliwość to całkowite odrzucenie formularza. W takim przypadku należy rozliczyć się samodzielnie, na przykład przez system E deklaracje podatnik.info.

 

Jakie przychody zawarte będą w wypełnionym druku?

 

Jeżeli podatnik skorzysta z rozwiązania E deklaracje od Ministerstwa Finansów Twój e-PIT, otrzyma możliwość rozliczenia wyłącznie formularza PIT-37 oraz PIT-38. Informacje zawarte w wygenerowanej deklaracji pochodzą z informacji dostarczanych do urzędu skarbowego przez płatników. W przypadku formularzy na podatnik.info, które są udostępniane na licencji, otrzymuje z kolei możliwość wygenerowania i złożenia również innych zeznań podatkowych.

 

Kiedy podatnik nie ma pewności, która deklaracja będzie dla niego odpowiednia, wystarczy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Następnie kreator wybierze właściwe rozwiązanie i automatycznie uzupełni dane podatkowe.

 

Czy druk twój e-PIT bierze pod uwagę ulgi podatkowe?

 

E deklaracje umożliwiają rozliczenie zeznania podatkowego łącznie z wszystkimi ulgami, które przysługują podatnikowi. Oznacza to, że użytkownik może uwzględnić w swoim rozliczeniu między innymi: ulgę na dzieci, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na internet, darowizny czy też składki na ubezpieczenie. Taka możliwość obejmuje zarówno Twój e-PIT, jak i inne programy udostępniane na licencji.

 

W zależności od tego, jaką metodę uzupełnienia formularza PIT wybierze podatnik, ulgi mogą być naliczone automatycznie lub konieczne do własnoręcznego wprowadzenia. Automatycznemu odliczeniu podlegają również kwoty wolne od podatku. Należy podkreślić, że Unia Europejska nie ma bezpośredniego wpływu na stawki ulg podatkowych lub samych podatków.

 

Czy mogę rozliczyć e-PIT z małżonkiem?

 

Każdy podatnik ma prawo do wyboru sposobu rozliczania swojego podatku. Można to zrobić indywidualnie, z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Taką możliwość udostępniają również Twój e-PIT, podatnik.info udostępniane na licencji. Jeżeli wygenerowany automatycznie formularz nie uwzględnia rozliczenia z małżonkiem. Należy zmodyfikować go poprzez wybór odpowiedniej opcji podczas edycji dokumentu.

 

Podatnik.info umożliwia wprowadzenie informacji na temat preferowanego sposobu rozliczenia przed wygenerowaniem E deklaracji. Zanim jednak podatnik zdecyduje się na wysłanie formularza, powinien zweryfikować jego poprawność.

 

Czy mogę skorzystać z e-PITów, mając działalność gospodarczą?

 

Program E deklaracje nie udostępnia nadal możliwości rozliczania zeznania podatkowego przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Istnieje jeden wyjątek, którym jest wspólna e deklaracja z małżonkiem. W tym przypadku na formularzu PIT 37 można uwzględnić również przychód osiągnięty w wyniku prowadzenia firmy.

 

Jednocześnie należy pamiętać, że istnieje również możliwość skorzystania z innych programów, które są udostępniane na licencji. Jeżeli zdecydujesz się na ten krok, otrzymasz możliwość wygenerowania pozostałych deklaracji z pomocą specjalnego kreatora. Mogą to być między innymi formularze uwzględniające dochód z działalności gospodarczej.

 

Należy podkreślić, że znajdujące się w programach, które są udostępniane na licencji, zapewniają zgodność z polskim prawem. Unia Europejska reguluje przede wszystkim przepisy związane z opodatkowaniem CIT, VAT.

 

Jak długo trzymać PIT-y z 2021 roku?

Na początku należy zaznaczyć, że wymogi w tym zakresie definiuje polski rząd. Unia Europejska nie ma bezpośredniego wpływu na PIT. Wszystkie e deklaracje składane do urzędu skarbowego powinny być przechowywane przez co najmniej 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym trafiły one do urzędu skarbowego.

E deklaracje wysłane 30 kwietnia 2022 roku muszą być archiwizowane do końca 2027 roku. Dotyczy to zarówno wypełnionej e deklaracji, potwierdzenia dostarczenia, jak i dokumentów weryfikujących prawo do zastosowania odliczeń.

Warto zaznaczyć, że ten obowiązek wynika z przepisów polskiego prawa podatkowego. Unia Europejska nie ma bezpośredniego wpływu na system e deklaracje obowiązujący w danym kraju. Pełni ona funkcję nadzorującą w zakresie podatku VAT czy akcyzy.

Błędy w e-Deklaracjach PIT

 

Do najczęściej popełnianych błędów zalicza się między innymi:

 • brak podpisu podatnika,
 • nieaktualny formularz,
 • błędy w obliczeniach,
 • błędny numer identyfikatora podatkowego (PESEL lub NIP),
 • brak załączników do PIT-37.

Dołącz do grona podatników, którzy wybrali nowoczesny sposób na rozliczanie podatków. Pobierz Program do PIT 2021/22 i rozlicz e-deklaracje szybko, pewnie i skutecznie.

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2021?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2021: 

Poradniki Podatkowe

Formularze PIT

Formularze PIT do druku