Formularz PIT 37 do druku – pobierz plik PDF dla PIT 37

Pobierz program teraz całkowicie bezpłatnie Uruchom w wersji online »
Microsoft Windows
Apple Mac OS
Linux
Android

1. Formularz do druku PIT 37 – PDF

Program PIT pro 2021/2022
Rekomenduje Instytut Polskiej Księgowości

PIT 37 druk, jest jedną z najpopularniejszych deklaracji rozlicznych w Polsce. Ten formularz obejmuje tylko przychody objęte opodatkowaniem według skali podatkowej, czyli na zasadach ogólnych. Oznacza to, że podatek może wynosić:

  • 17%, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekroczyła kwoty 85 528 zł. Jest to pierwszy próg podatkowy.
  • 32% w przypadku podatników wykazujących wyższą podstawę opodatkowania niż 85 528 zł. W tej sytuacji mamy do czynienia z drugim progiem podatkowym.

PIT 37 druk to deklaracja, której nie złożysz w przypadku innych dochodów niż te opodatkowane według skali podatkowej. W takim przypadku należy wybrać inny formularz niż PIT-37 do wypełnienia. Druk ten dopuszcza jednak możliwość rozliczenia dochodów według skali podatkowej oraz jednoczesne wypełnienie i rozliczenie innej deklaracji w związku z uzyskaniem pozostałych przychodów. PIT-37 druk – kto będzie zobowiązany do wypełnienia i rozliczenia tej deklaracji?

PIT-37 za 2021 do druku powinien znaleźć się w dokumentach rozliczeniowych każdej osoby, która:

  • rozlicza swoje przychody według standardowej skali podatkowej, a niezbędne zaliczki pobiera i rozlicza za nie płatnik,
  • uzyskuje przychody wyłącznie z jednego rodzaju źródła przychodów,
  • nie jest płatnikiem, ale przekazała w 2021 roku PIT-11. Dotyczy to przychodów z takich źródeł jak: praca sezonowa przy zbiorach, umowy aktywizacyjne, zasiłki dla zleceniobiorców.

Warto zwrócić uwagę, że wśród podatników spełniających jeden z powyższych warunków, a tym samym objętych obowiązkiem rozliczenia PIT 37 druk, znajduje się najwięcej pracowników zatrudnionych na umowie o pracę, umowie zlecenie, umowie o dzieło. W takim przypadku płatnikiem jest zleceniodawca lub zakład pracy. Należy zaznaczyć, że wśród osób składających formularz PIT 37 do druku znajdują się również emeryci i renciści. W tym przypadku płatnikiem jest ZUS.

Jeżeli podatnik posiada więcej niż jedno źródło dochodów, z reguły wybiera PIT-36. Pamiętaj, że możesz złożyć więcej niż jeden rodzaj deklaracji.

Termin składania deklaracji PIT 37 upływa wraz z końcem kwietnia w kolejnym roku po zakończeniu roku podatkowego, w którym uzyskałeś dochód. Jeżeli okaże się, że 30 kwietnia wypada dzień ustawowo wolny od pracy lub weekend, wówczas rozliczenie PIT 37 można wykonać jeszcze w kolejnym dniu roboczym następującym po 30 kwietnia.

2. PIT 37 do druku – jak wypełnić go poprawnie?

Program PIT pro 2021/2022

Rozliczenie deklaracji PIT 37 odbywa się na podstawie dokumentów dostarczonych przez płatnika. Jednym z dokumentów, który każdy pracodawca, zleceniodawca czy też ZUS musi dostarczyć podatnikom, jest PIT-11. W tym dokumencie znajdują się informacje ułatwiające dopełnienie wszelkich formalności samodzielnie przez płatnika. Są to między innymi: wysokość wynagrodzenia netto, pobranych zaliczek.

Dzięki temu podatnik nie musi martwić się samodzielnym obliczaniem tych informacji. Należy po prostu posiłkować się informacjami w PIT-11. Warto zwrócić uwagę, że PIT-37 do wypełnienia będzie niepotrzebny w przypadku osób, które uzyskały dochód zwolniony z opodatkowania. Dotyczy to między innymi: młodych ludzi do ukończenia 26 roku życia, objętych ulgą PIT 0. Ponadto formularz PIT 37 do druku dopuszcza możliwość rozliczenia przychodów wspólnie z małżonkiem, jako osoby samotnie wychowujące dziecko.

PIT-37 druk można dostarczyć do właściwego urzędu skarbowego osobiście lub przesłać pocztą w formie listu poleconego. Jednocześnie warto zwrócić szczególną uwagę na możliwość dostarczenia deklaracji PIT 37 przez internet. Jest to możliwe za pośrednictwem specjalnych programów, na przykład Podatnik.info.

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią odnaleźć się w świecie podatków. Do dyspozycji masz pomoc ekspertów, a poprawność wprowadzonych danych zostanie dokładnie sprawdzona. Gdzie znaleźć formularz PIT-37 za 2021 do druku i jak dopełnić wszelkich formalności?

3. PIT 37 – zamień druk na program do rozliczeń pit online

Jeżeli zdecydujesz się na złożenie deklaracji PIT 37 przez internet, możesz przede wszystkim zaoszczędzić swój cenny czas. Nie musisz iść osobiście do właściwego urzędu skarbowego ani samodzielnie wprowadzać informacji do odpowiednich rubryk. Podatnik.info oferuje trzy różne możliwości:

  • rozliczenie poprzez przepisanie wszystkich informacji z PIT-11 kratka w kratkę, program przenosi je następnie na PIT-37, druk trafia do właściwego urzędu skarbowego,
  • wypełnienie deklaracji PIT 37 przez Podatnik.info na podstawie odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań, następnie program wybiera rozliczenie PIT 37 i wypełnia automatycznie,
  • sprawdzenie poprawności deklaracji PIT 37, którą uzupełnił użytkownik przez program Podatnik.info.

Jedną z największych zalet rozliczeń PIT online przez Podatnik.info jest stały dostęp do ekspertów, którzy odpowiedzą na każde pytanie i postarają się pomóc w dopełnieniu wszystkich formalności. W ten sposób oszczędzasz nie tylko czas, ale również swoje nerwy. Bez wątpienia wypełnienie deklaracji PIT nie należy do najprostszych. Dlatego warto zdać się na wiedzę specjalistów i pozwolić im sobie pomóc. Ponadto zyskujesz pewność, że formularz PIT-37 za 2021 do druku będzie aktualny i zgodny z obowiązującymi aktualnie przepisami.

×

Wersja mobilna

Drogi użytkowniku, wersja którą próbujesz pobrać jest przeznaczona na komputery z systemem windows.

Aby później rozliczyć się za pomocą komputera, podaj swój adres e-mail by otrzymać link do pobrania programu.

Jeśli nie chcesz korzystać z komputera, możesz rozliczyć się online tutaj