Rozliczenie last minute. Co warto wiedzieć  o...
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Rozliczenie last minute. Co warto wiedzieć o e-deklaracjach

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przejdź do akapitów:

Dlaczego warto rozliczać się przez internet?

Zalet tego rozwiązania jest mnóstwo, a do najważniejszych zaliczamy następujące fakty:

  • Wypełniając PIT przez Internet przede wszystkim nie musisz wychodzić z domu! To w dzisiejszej rzeczywistości największa zaleta tego sposobu rozliczenia się z fiskusem. 

  • Program jest zupełnie darmowy. Nie trzeba martwić się dodatkowymi kosztami za rozliczenie PIT. 

  • Program intuicyjnie przeprowadzi Cię przez wypełnienie odpowiedniego druku PIT. Pomoże dokonać odpowiednich rachunków. 

  • System daje także możliwość obliczenia i skorzystania z wszystkich przysługujących Ci ulg i odliczeń. 

  • Program stanowi bezpieczną formę rozliczenia − bezpieczeństwo potwierdzone jest certyfikatem SSL.

  • Szybko uzyskasz potwierdzenie wysyłki PIT (UPO - urzędowe potwierdzenie odbioru). 

Co jeszcze ważne, system pozwoli Ci rozliczyć się z fiskusem bardzo szybko. Średni czas poświęcony na rozliczenie PIT to dosłownie kilka minut.

 

Rozliczenie przez internet? Skorzystaj z darmowego programu!

 

W sieci dostępnych jest mnóstwo programów, które szybko i łatwo przeprowadzą Cię przez cały proces. Skąd wiedzieć, który z nich jest w pełni bezpieczny i skuteczny? Wybierając odpowiedni program sprawdź, czy dane są szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL. Strony internetowe i programy, które korzystają z tego rozwiązania, gwarantują, że przesyłane rozliczenie PIT jest nieczytelne dla innych. Jedynie końcowy odbiorca, a więc Urząd Skarbowy – może je odszyfrować i wykorzystać do prawidłowego rozliczenia podatków.

 

Powyższa kwestia jest tak naprawdę najważniejsza, aczkolwiek dla wygody i pewności, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, warto skorzystać z programu, który posiada system inteligentnych podpowiedzi. W ten sposób podatnik jest w stanie uwzględnić wszystkie ulgi, które mu przysługują. Dodatkowo, program sam zaznacza miejsca, które podatnik uzupełnił błędnie bądź przypadkowo pominął. Dzięki temu rozwiązaniu prawdopodobieństwo, że wyślesz błędnie uzupełniony formularz, jest bliskie 0.

 Jednym z najbardziej docenianych programów do rozliczeń deklaracji jest podatnik.info.

 

Zwroty szybciej i pod kontrolą

 

Jakie są jeszcze inne zalety rozliczenia drogą elektroniczną? Jeżeli kogoś nie przekona łatwość z jaką możemy rozliczyć się przez internet, może przekona coś innego. Korzystając z tej możliwości szybciej otrzymamy zwrot podatku. Rozliczenia dokonywane drogą elektroniczną są z reguły szybciej procesowane, a tym samym nasze pieniądze trafiają na konto w krótszym czasie, niż przy tradycyjnym składaniu deklaracji.

 

Przekonałeś się do rozliczenia swojej deklaracji online? Dostrzegasz, ile wiąże się z tym korzyści? Jeśli tak, to znakomicie, choć mamy dla Ciebie jeszcze jedną zaletę – bezpieczeństwo!

 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT za 2020 – kiedy zwrot nadpłaty podatku?