E deklaracje - najważniejsze informacje na temat...
Redakcja
pixabay.com
Podatnik.info

E deklaracje - najważniejsze informacje na temat internetowego rozliczenia

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Do rozliczenia e PIT-u  wystarczy odpowiedni program, dostępny w formie desktopowej, online lub aplikacji mobilnej. Internetowe wysyłanie rocznej deklaracji podatkowej jest najchętniej wybieraną formą rozliczeń.

Na czym polega fenomen e deklaracji?

Wysłanie deklaracji za pomocą serwisu internetowego pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu. Podatnik może skorzystać z dogodnego dla niego narzędzia. Do wyboru ma program do pobrania na komputer, dostępny w formie online lub aplikacji mobilnej. Niezależnie od wybranej przez podatnika formy, e pit zostaje przesłany do urzędu skarbowego, spełniając przy tym wszystkie wymogi prawne. Rozliczenie PIT-u 2023/2024 jako e deklaracje, gwarantuje ochronę informacji podatkowych, a także danych osobowych. Złożenie e deklaracji może odbyć się całkowicie samodzielnie, bez konieczności korzystania z pomocy urzędników, księgowych czy biur rachunkowych. Ponadto dzięki rozliczeniom podatku PIT w formie elektronicznej, możesz skrócić czas odpowiedzi ze strony urzędu do 45 dni. Warto również zaznaczyć, że jako e deklarację można rozliczyć jedynie podatek dochodowy od osób fizycznych. Forma ta nie obejmuje jednak rozliczania podatku CIT.

Jak wysłać e deklaracje?

Rozliczanie deklaracji e pit 2023  należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego programu przeznaczonego do wypełniania formularza e deklaracji. Zdecydowanie sprawdzi się tutaj program PIT Pro od Podatnik.infoGwarantuje on zwolnienie podatnika z konieczności umieszczania na dokumencie elektronicznego podpisu. Jego rolę w PIT przejmuje informacja na temu wysokości kwoty przychodu za rok poprzedni.

W programie wybieramy odpowiedni rodzaj deklaracji. Następnie wymagane treści umieszczamy w odpowiednim formularzu.  System sam dokonuje obliczeń, na podstawie podanych przez nas informacji. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędów zostaje zmniejszone do minimum. Po weryfikacji poprawności danych wysyłamy naszą e deklarację. Niezależnie od rodzaju wybranego formularza, wypełnianie e PIT-u przebiega w tych samych kilku krokach.

Gdzie zapisywane są dane z e deklaracji?

Program do rozliczania e deklaracji umożliwia utworzenie indywidualnego konta. Dzięki temu użytkownik ma cały czas dostęp do formularzy i wpisanych danych. Ponadto po rozliczeniu PIT-u online, na koncie pojawia się możliwość pobrania poświadczenia UPO. Zarówno dane wpisane w formularzu jak i odpowiedź zwrotna otrzymana w Urzędowym Poświadczeniu Odbioru, przesyłane są bezpośrednio  pomiędzy podatnikiem a urzędem. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo Twoich danych.

Jeśli zdecydujesz, że w nadchodzącym okresie rozliczeniowym e deklaracja zastąpi tradycyjnie wypełniany przez Ciebie formularz, zapewnisz sobie bezstresowe rozliczenie rocznego zeznania podatkowego. Sprawdź jak szybko i łatwo możesz rozliczyć podatek PIT za rok 2019. Wystarczy, że skorzystasz z programu PIT Pro od Podatnik.info.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT - wszystko co musisz wiedzieć.