Rozliczenie PIT za 2018? Pobierz program, który Ci pomoże
Justyna Nowak
Podatnik.Info
Podatnik.Info

Rozliczenie PIT za 2018? Pobierz program, który Ci pomoże

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Powyższe informacje stanowią podstawę poprawnego wyliczenia podatku dochodowego za miniony rok. Chcesz samodzielnie rozliczyć deklarację PIT? Pobierz nasz program i sprawdź, dlaczego każdego roku sięgają po niego miliony Polaków!

 

Nie wiesz jak rozliczyć swój PIT 2019? Pobierz darmową aplikację!

Rozliczenie deklaracji PIT, niezależnie od wariantu formularza, może być przeprowadzone na kilka sposobów. Prócz osobistego dostarczenia druku do okienka we właściwym urzędzie skarbowym, podatnik może również zdecydować się na przesłanie swego zeznania podatkowego za pośrednictwem poczty polskiej.

Z każdym kolejnym rokiem deklaracje papierowe stanowią coraz mniejszy procent składanych dokumentów. Tendencja ta jest rezultatem kompleksowego procesu cyfryzacji, wdrożonego przez Ministerstwo Finansów ponad dekadę temu. Powstały wówczas system e-Deklaracje umożliwił samodzielne przesyłanie wypełnionych formularzy PIT wprost na zabezpieczone serwery fiskusa. Aby poprawnie dostarczyć deklaracją podatkową, należało skorzystać z tzw. interaktywnego formularza i wtyczki do przeglądarki internetowej, która umożliwiała nawiązanie bezpośredniego połączenia z komputerem odbiorcy.

 

Rozliczasz PIT za 2018? Pobierz aplikację mobilną!

Wzrost zainteresowania rozliczeniem internetowym przyczynił się do popularyzacji niezależnego oprogramowania, korzystającego z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów. Aplikacje do wypełniania deklaracji podatkowych, takie jak program PIT, różnią się między sobą m. in. liczbą obsługiwanych formularzy, zakresem pomocy technicznej oraz możliwościami przechowywania formularzy w chmurze lub tworzenia spersonalizowanych profili użytkownika. Z programu PIT skorzystać można nie tylko na komputerze (poprzez stronę internetową i program na system Windows), lecz również na smartfonie z systemem Android poprzez autorską aplikację PIT APP. Sprawdź dlaczego warto rozliczyć PIT przez telefon!

 

Nie ryzykuj błędów w deklaracji PIT – pobierz sprawdzone narzędzie

Nie każdemu podatnikowi spodobają się ograniczone możliwości interaktywnego formularza, który udostępnia Ministerstwo Finansów. Nie oferuje on użytkownikowi wsparcia technicznego, nie umożliwia przechowywania uzupełnionych wcześniej deklaracji, jak również nie pomaga w samym procesie wypełnienia deklaracji podatkowej. Osoby, którym zależy na powyższych rozwiązaniach, powinny zdecydować się na rozliczenie podatkowe przy pomocy programu PIT, stanowiącego doskonałe narzędzie dla zarówno doświadczonych, jak i początkujących użytkowników aplikacji podatkowych.

 

Program PIT 2019 pomoże w przygotowaniu poprawnej deklaracji, zarówno pod względem wyliczeń kwoty podatku, jak i uzupełnienia należnych ulg w odpowiednich załącznikach. Niezależnie od rodzaju uzupełnianej przez Ciebie deklaracji PIT – pobierz naszą aplikację i rozlicz swoje zeznanie podatkowe samodzielnie! Program PIT ułatwia dopełnienie obowiązku podatkowego, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze. Wypróbuj narzędzie, za pomocą którego podatnicy wypełnili już ponad 13 mln deklaracji.

 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Szybki PIT za 2018? Rozlicz PIT Programem PIT Pro lub online