Koronawirus, a rozliczenie PIT za 2019. Jakie są zmiany?
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Koronawirus, a rozliczenie PIT za 2019. Jakie są zmiany?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo


Przejdź do akapitów:


Koronawirus a PIT − co się zmieni?


W związku z wciąż rozszerzającą się na całym świecie pandemią koronawirusa SARS-COV-2 polski rząd, głównie za pośrednictwem rozporządzeń, wprowadza wiele obostrzeń w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Przez stan epidemii cierpi niestety także bardzo polska gospodarka. Utrudnienia mogą także pojawić się przy składaniu zeznań podatkowych za 2019 rok − szczególnie w przypadku tych, którzy preferują tradycyjną, papierową formę rozliczenia. Taką formę w znacznej mierze wybierają osoby starsze (w tym emeryci i renciści), którzy najbardziej narażeni są na negatywne skutki wirusa. 


W związku z tym, rząd polski wychodząc naprzeciw podatnikom, 26 marca podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania deklaracji podatkowych do końca maja. Termin ten obowiązuje również przedsiębiorców, który mogą spokojnie złożyć swoje zeznanie podatkowe do 31 maja 2020 roku. Ten dodatkowy miesiąc ma duże znaczenie dla nas wszystkich, ponieważ z pełnym spokojem będziemy mogli zasiąść do naszych rozliczeń… przed komputerem!


Dokładnie tak - osoby, które chcą samodzielnie rozliczyć PIT, mają okazję skorzystać z dedykowanych programów dostępnych w sieci. Jednym z najchętniej wybieranych programów przez internautów jest podatnik.info. Odbiorcy cenią go przede wszystkim za to, że jest on bardzo intuicyjny i krok po kroku prowadzi przez całe rozliczenie. Warto też zaznaczyć, że pozwala na uwzględnienie wszystkich przysługujących Ci ulg, aby rozliczenie było jak najbardziej korzystne dla Ciebie. Rozliczenie w ten sposób trwa zaledwie chwilę, a może przynieść wiele korzyści. Wbrew sytuacji związanej z koronawirusem – rozliczenie jeszcze nigdy nie było prostsze i szybsze. Przekonaj się sam, korzystając z wersji online programu podatnik.info.


Jak rozliczyć PIT w dobie pandemii SARS-COV-2?


Najprostszym sposobem złożenia deklaracji podatkowej w czasie epidemii jest skorzystanie z Internetu. W Internecie znajdziesz mnóstwo dedykowanych programów, które w szybki i prosty sposób pomogą Ci w całym procesie. Kwestia ta dotyczy również przedsiębiorców. Programu nie musisz ściągać na swój komputer. Możesz skorzystać z niego online i za jego pośrednictwem złożyć zeznanie podatkowe w odpowiednim urzędzie skarbowym. 


Możesz także wypełnić PIT na tradycyjnym druku. Taką deklarację możesz nadać w placówce urzędu Poczty Polskiej. Pamiętaj jednak, żeby przesyłkę taką nadać najlepiej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Zwrotka będzie bowiem Twoim dowodem na to, że deklaracja została nadana w terminie. Miej jednak na uwadze, że w tym przypadku ewentualny zwrot na Twoje konto przyjdzie później, niż jeśli zdecydujesz się na rozliczenie drogą online.


Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Najczęstsze błędy w rozliczeniach PIT. Na co uważać?