Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Jak rozliczać PIT w dobie koronawirusa?
http://sxc.hu/
podatnik.info

Jak rozliczać PIT w dobie koronawirusa?

Do 31 maja został przedłużony termin rozliczenia się z fiskusem, w związku z szerzącą się epidemią SARS-COV-2, zwanego potocznie koronawirusem. Jest to ogromne ułatwienie dla podatników, którzy otrzymali miesiąc w prezencie na złożenie zeznania. Jak najlepiej rozliczyć się z fiskusem w dobie koronawirusa?

Przejdź do akapitów:


Do kiedy PIT w 2020? Zmiana terminów


Podatnicy mają czas na złożenie deklaracji podatkowej do 31 maja 2020 roku. Zmiana ta dotyczy wszystkich – także przedsiębiorców, którzy rozliczają się na podstawie PIT-36, PIT-36L czy PIT-39.  


Jak się rozliczyć w dobie koronawirusa? Przez Internet


Najlepszą formą rozliczenia zeznania podatkowego, jest możliwość wypełnienia odpowiedniej deklaracji podatkowej przez zewnętrzne systemy do obliczania PIT. Program do rozliczania PIT online umożliwia dokładne obliczenie podatku i sprawdzenie, czy naliczone zostały wszystkie odpowiednie ulgi. 


Najchętniej wybieranym przez podatników systemem jest bez wątpienia podatnik.info. Dlaczego akurat on? Powodów jest bardzo dużo, ale zacznijmy od najważniejszego. Pierwszym z nich jest fakt, iż jest to w pełni bezpieczny system, który posiada rekomendację Ministerstwa Finansów a jednocześnie jest w pełni kompatybilny z systemem Ministerstwa Finansów. Dla każdego podatnika oznacza to, że program do PIT 2019/2020 został sprawdzony przez ekspertów i zawiera wyłącznie najbardziej aktualną bazę formularzy PIT.


Oddzielną kwestią jest również fakt, że jest to system bardzo łatwy w obsłudze. Decydując się na podatnik.info, rozliczysz się dosłownie w kilka minut. Bez problemów, bez stresu i bez żadnych komplikacji. Program przeprowadzi Cię dokładnie krok po kroku przez cały system, a co najważniejsze – pozwoli na uwzględnienie wszystkich możliwych ulg, które Ci przysługują. Co to oznacza dla Ciebie? Najkorzystniejsze rozliczenie, jakie w ogóle istnieje!


Za co użytkownicy najbardziej doceniają program podatnik.info?

  • Intuicyjny interfejs,

  • Wartościowe wskazówki,

  • UPO będące gwarancją dostarczenia,

  • Funkcjonalność na różnych systemach operacyjnych,

  • Możliwość rozliczenia online – nie trzeba go pobierać na urządzenia.

Jak się rozliczyć w dobie koronawirusa? Poczta Polska


Swoją deklarację podatkową możesz także nadać do odpowiedniego urzędu skarbowego w placówce Poczty Polskiej. Warto jednak pamiętać, że decydując się na tę formę rozliczenia, będziesz najprawdopodobniej dłużej czekać na ewentualny zwrot podatku. Rozliczenia przez Internet lądują w systemie od razu, w przeciwieństwie do tych składanych drogą tradycyjną. Jeśli mimo to, decydujesz się na tę formę rozliczenia, zrób to listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu będziesz miał gwarancję, że deklaracja została wysłana w terminie!


Loading Comments