Program PIT 2020/2021

Pobierz program teraz całkowicie bezpłatnie Uruchom w wersji online »
Microsoft Windows
Apple Mac OS
Linux
Android

Rozliczenie PIT za 2020 w 2021

Program PIT pro 2020/2021
Rekomenduje Instytut Polskiej Księgowości

Już od 7 lat pomagamy rozliczać podatek dochodowy

Program PIT pro 2020/2021 to jeden z najpopularniejszych programów podatkowych, z którego skorzystało już ponad 14 653 121 podatników z całej Polski. Program działa zgodnie z Ministerstwem Finansów oraz posiada rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości.

Dzięki naszej aplikacji szybko i sprawnie wykonasz rozliczenie PIT bez konieczności wychodzenia z domu.

Program PIT pro 2020/2021 to przede wszystkim:

 • prosta obsługa dla każdego
 • pełna wersja dostępna za darmo
 • bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem SSL

Nie musisz znać się na podatkach, wystarczy darmowy Program PIT pro 2020/2021.

Rozliczenie PIT 2020 w 2021

e-deklaracje wysyłka online

Jak wypełnieć PIT 2020/2021?

Już nie musisz instalować Programu PIT pro 2020/2021 na swoim komputerze, by rozliczyć się z podatku dochodowego. Uruchom program w wersji online i rozlicz PIT za pomocą tabletu lub smartfona. Wyślij wymagany przez urząd skarbowy PIT do Ministerstwa Finansów za pomocą Internetu w niecałe 5 minut. To łatwiejsze, niż myślisz.

Darmowy Program PIT pro 2020/2021 to nie tylko pewność skutecznego rozliczenia PIT

 • oszczędzaj czas i pieniądze
 • zyskaj dostęp do potwierdzenia wysyłki (UPO)
 • szybkie rozliczenie to szybszy zwrot podatku

Zyskaj nieograniczony dostęp do programu bez żadnych opłat. Sprawdź!

Program PIT Pro 2020/2021 - Bezpłatna pomoc ekspertów

Wsparcie techniczne i podatkowe

Program PIT pro 2020/2021 to nie tylko wygodne narzędzie do rozliczania podatków, dzięki któremu krok po kroku wypełnisz dowolną deklarację podatkową. To również doświadczony zespół ekspertów, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie z zakresu rozliczenia rocznego oraz funkcjonowania aplikacji.

 • bezpłatne wsparcie techniczne
 • szybka odpowiedź 48h
 • opieka merytoryczna

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a nasi eksperci udzielą wyczerpującej odpowiedzi.

Pomagamy między innymi:

 • Kartka dla powstańca
 • RKBN ogolny
 • RKBN ogolna
 • RKBN szkolenia
 • Spotkanie PW
 • Powstaniec warsztaty
 • lekki tornister
 • lekki tornister warsztaty
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
×

Wersja mobilna

Drogi użytkowniku, wersja którą próbujesz pobrać jest przeznaczona na komputery z systemem windows.

Aby później rozliczyć się za pomocą komputera, podaj swój adres e-mail by otrzymać link do pobrania programu.

Jeśli nie chcesz korzystać z komputera, możesz rozliczyć się online tutaj

Spis treści:

Rozliczenie PIT za 2020 w 2021

Program do PIT 2020/2021, który udostępniamy od ponad 9 lat na naszej stronie, jest w 100% BEZPŁATNYM i jednym z najczęściej pobieranych programów do rozliczeń podatkowych. Jesteśmy obecni od samego początku działania elektronicznego systemu rozliczania podatków w Polsce. Rozlicz PIT 2020 ze sprawdzonym doradcą!

Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z programu do rozliczania podatków, skorzystaj z naszej aplikacji i przekonaj się, że skuteczne rozliczanie PIT 2020 online nie musi być skomplikowane. Wystarczy pobrać program do PIT 2020 lub uruchomić go w wersji online i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Cały proces wypełniania formularzy PIT 2020/2021 jest prosty i czytelny, a w razie pomyłki przy wpisywaniu danych, program wskaże miejsce błędu i zasugeruje poprawne działanie. Dzięki temu rozliczenie PIT jest jeszcze prostsze.

 

Program PIT 2020/2021

Przy pomocy naszego programu możesz wypełnić PIT za 2020:

oraz załączniki PIT/B, PIT/D, PIT/2K, PIT/M, PIT/ZG, PIT 28/A, PIT 28/B, PIT/0, ZAP-3.

Możesz pobrać Program do PIT 2020/2021 i zainstalować na swoim komputerze lub wypełnić go online. Jeżeli rozliczanie podatków nie jest Twoją mocną stroną, program poprowadzi Cię krok po kroku. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją, a rozliczenie PIT zajmie Ci kilka minut! W każdej chwili możesz także wrócić do poprzednich działań oraz na końcu sprawdzić gotowy, wypełniony już PIT.

 1. Krok: Na początek wybierz:
 1. Krok: Wskaż źródło swoich przychodów. Jeżeli rozliczasz się ze współmałżonkiem, w kolejnej karcie programu należy podać także jego przychody.
 2. Krok: Zaznacz odliczenia podatkowe, które Ci przysługują, np. ulgę prorodzinną. Jeżeli punkt ten Cię nie dotyczy, po prostu przejdź dalej.
 3. Krok: Uzupełnij kwotę rocznych przychodów (sumę przychodów ze wszystkich umów, jeśli masz ich więcej niż jedną).
 4. Krok: Podaj sumę składek na ubezpieczenie społeczne, zapłaconą przez płatnika/płatników.
 5. Krok: Podaj sumę składek zapłaconych na ubezpieczenie zdrowotne.
 6. Krok: Wpisz kwotę zapłaconych i składek na ubezpieczenie zdrowotne, które zostały Ci zwrócone za rok 2020.
 7. Krok: Uzupełnij swoje dane osobowe. Zwróć szczególną uwagę na poprawność numeru PESEL oraz kodu pocztowego. Jeżeli nie rozliczasz się indywidualnie, w kolejnej karcie podaj dane osobowe swojego współmałżonka.
 8. Krok: Sprawdź druk PIT 2021 za 2020, który wygenerował program. Jeżeli w formularzu znajdują się jakieś błędy, program zasygnalizuje to poprzez znak wykrzyknika. Możesz do nich wrócić i poprawić błędne dane.
 9. Krok: Złóż deklarację. Możesz wydrukować druk PIT online i wysłać go listownie do Urzędu Skarbowego lub zawieźć osobiście. Jednak wypełniając e-deklaracje, najszybszą drogą jest wysyłka druku PIT 2020 online.

Wypełnianie deklaracji podatkowej za rok 2020 krok po kroku pomaga uniknąć pomyłek. Jeżeli jednak takie się zdarzą, bez problemu zauważysz to dzięki uwagom, które przekaże program – w postaci czerwonych wykrzykników. Jeżeli nie poprawisz błędów, nie będziesz mógł dokończyć uzupełniania deklaracji podatkowej, a tym samym ozliczenie PIT nie będzie mogło być przesłane do Urzędu Skarbowego. Nie musisz być więc ekspertem, aby sprawnie i bezbłędnie rozliczyć swoje podatki.

 

PIT przez Internet 2020/2021 – jak wypełnić?

Program PIT 2020/2021 stworzono w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, dotyczące składania zeznań podatkowych. Od 2008 roku istnieje możliwość rozliczania deklaracji podatkowej elektronicznie poprzez zainstalowanie odpowiedniego programu lub uzupełnianie PIT online. Początkowo możliwość wysłania PIT drogą elektroniczną była zarezerwowana dla nielicznej grupy osób, które posiadały elektroniczny podpis, jednak odkąd zmieniono przepisy, programy do rozliczeń podatków stały się coraz popularniejsze.

PIT-y online w niedługim czasie stały się dostępne dla każdego i tak w ubiegłym roku podatnicy złożyli przez Internet ponad 11 mln deklaracji. Wszystko wskazuje też na to, że PIT 2020 przyniesie kolejny rekord w ilości rozliczeń internetowych. Wysyłka przez internet jest darmowa, bezpieczna i o wiele szybsza niż tradycyjne rozliczanie podatków, dzięki czemu czas oczekiwania na zwrot podatku znacznie się skraca.

Bez względu na to, czy rozliczasz PIT przez internet, czy w sposób tradycyjny, pamiętaj i rozlicz PIT w terminie, do kiedy możesz złożyć formularz. Termin na złożenie rozliczenia PIT 2021 mija 30 kwietnia 2021 r., o godz. 23:59. Datę tę możesz także potwierdzić w swoim Urzędzie Skarbowym. W wyjątkowych sytuacjach data ta może być bowiem inna – np. wówczas, gdy ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę lub w niedzielę. W 2021 roku jest to piątek, a więc 30 kwietnia jest terminem obowiązującym.

O wypełnieniu druku PIT online warto pomyśleć jednak wcześniej i nie wysyłać deklaracji PIT 2020 w ostatniej chwili. Za opóźnienie grożą bowiem kary. A decydując się na wysyłkę rozliczenia w ostatnim dniu ryzykujesz, że może Ci się to nie udać. W przypadku składania e-deklaracji wystarczy awaria komputera, internetu, brak prądu, zaś w przypadku druków papierowych na drodze może stanąć ci zepsuty samochód, choroba lub zbyt długie kolejki na poczcie. Im wcześniej prześlesz rozliczenie PIT, tym więcej będziesz mieć spokoju!

Uruchom nasz program do PIT 2020/2021 w przeglądarce i sprawdź jego funkcje już teraz. Przekonaj się, że aby rozliczyć podatek, nie trzeba być księgowym.

 

Rozlicz PIT 2020/2021 w terminie

Deklaracja podatkowa 2020/2021 przez Internet

Jak rozliczyć pit przez Internet zgodnie z zasadami Ministerstwa Finansów? Wystarczy skorzystać z naszej aplikacji podatkowej. Wypełniając swoją deklarację przy pomocy PIT Pro – Program PIT 2020 nie musisz znać się na podatkach. Program został wyposażony w system inteligentnych podpowiedzi, który sugeruje, jakie informacje w jakich rubrykach powinny zostać umieszczone – adekwatnie do rodzaju deklaracji.

To bardzo ułatwia i przyspiesza rozliczenie roczne za 2020, eliminując ryzyko popełnienia błędu. Raz wprowadzona informacja jest automatycznie powielana. Nie musimy jej zatem za każdym razem przepisywać na nowo. Nie bez znaczenia jest również wsparcie techniczne, które uzyskujesz wraz z podjęciem decyzji o korzystaniu z danego programu. Nieoceniona staje się pomoc eksperta, który udzieli pomocy w razie jakichkolwiek problemów. Wybierz program do rozliczania PIT 2020/2021 przygotowany przez naszych ekspertów z prawa podatkowego i rozlicz PIT z pełnym wsparciem ze strony naszych specjalistów.

Wypełnienie druku PIT online jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie są specjalistami od podatków. Rozliczenie PIT w programie jest dużo prostsze niż wypełnianie tradycyjnego druku. Tutaj wystarczy odpowiedzieć na pytania wygenerowane przez kreator. Na podstawie udzielonych odpowiedzi program PIT uzupełni właściwy druk PIT 2021.

 

Jak rozliczyć i wypełnić PIT za 2020 online?

Program do rozliczania deklaracji podatkowej możesz pobrać i zainstalować bezpośrednio na swoim komputerze lub przy jego pomocy uzupełnić podatki online. Rozliczenie PIT 2020/2021 online jest o tyle wygodne, że bez względu na to z jakiego systemu operacyjnego korzystasz czy jakiej przeglądarki internetowej używasz, możesz spokojnie zacząć rozliczyć deklarację podatkową przez Internet. Wersja programu w takiej postaci nie wymaga aktualizacji do wymogów PIT 2020. Korzystasz z tych udogodnień nie pobierając żadnego pliku.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że Program PIT 2020/2021 jest dostosowany do różnych systemów operacyjnych komputera. Bez problemu skorzystają więc z niego osoby, które używają:

 

Program PIT Pro 2020/2021 – Twoje korzyści za rozliczenie PIT przez internet

Naszą najlepszą rekomendacją jest ZAUFANIE użytkowników – z programu skorzystało już ponad 11 mln Polaków! Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z administracją podatkową w formie elektronicznej, ponieważ usprawnia to cały proces przekazywania danych do Urzędów Skarbowych i skraca czas reakcji urzędników. Im szybciej złożysz swoją deklarację podatkową, tym szybciej otrzymasz też należny zwrot podatku, jeżeli taki Ci przysługuje. Składana e-Deklaracja 2020/2021 jeszcze bardziej przyspiesza ten proces!

Już teraz skorzystaj z programu do PIT 2020/2021!

Wyślij PIT online!

Rozliczenie PIT 2020/2021 on-line to szybszy zwrot podatku

Korzyści związanych z rozliczaniem PIT-ów online jest wiele. Jedna z nich dotyczy terminu zwrotu nadpłaty podatku. Od 2020 roku zaczęło być stosowane nowe prawo, które pozwala podatnikom szybciej otrzymywać zwrot, pod warunkiem, że rozliczają się za pomocą elektronicznych deklaracji. W związku z tym, przeprowadzając rozliczenie za 2020 należy pamiętać, że zwrot nastąpi:

· w ciągu 3 miesięcy w przypadku deklaracji papierowych – ten czas jest liczony od dnia, który następuje po dniu, w jakim podatnik złożył swoją deklarację.

Warto jednak zaznaczyć, że powyższe zasady znajdują zastosowanie jedynie wobec formularzy podatkowychPIT-37,PIT-36,PIT-36L oraz PIT-38, które zostały złożone w terminie od 15 lutego do końca kwietnia.

Krótszy termin zwrotu dla PIT 2020

Prawo podatkowe przewiduje również wyjątki od tych reguł. Może się zdarzyć, że maksymalny okres zwrotu nadpłaty podatku będzie wynosił mniej niż 45 dni. Będzie tak wtedy, gdy podatnik jest posiadaczem Karty Dużej Rodziny. W takim przypadku przysługują mu szczególne uprawnienia, dlatego zwrotu nadpłaty może oczekiwać w ciągu 30 dni.

Nieco inne zasady znajdują zastosowane w sytuacji, gdy podatnik złoży korektę swojej deklaracji, ponieważ zauważył, że popełnił błąd lub o czymś zapomniał. Jeśli okaże się, że należy mu się zwrot nadpłaty, nastąpi on w ciągu 2 miesięcy, przy czym taki zwrot nie może mieć miejsca wcześniej niż zanim upłyną 3 miesiące od złożenia oryginalnej wersji formularza PIT.

Forma zwrotu PIT za 2020

Szybszy termin zwrotu to tylko jeden z powodów, dla których warto skorzystać z możliwości elektronicznego rozliczenia. W tym pomoże Ci program do PIT – z nim szybko wypełnisz swoją deklarację i wyślesz ją przez internet. A jeśli się okaże, że przysługuje Ci zwrot nadpłaty, urząd może Ci ją przekazać na jeden z dwóch sposobów:

1. wysyłając kwotę nadpłaty przelewem bankowym na wskazany przez Ciebie rachunek,

2. przesyłając gotówkę pocztą (płatne rozwiązanie – kosztuje 5,20 zł i 1% wartości nadpłaty) lub przekazując ją w kasie urzędu skarbowego

– nadpłata w gotówce to opcja, która dotyczy wyłącznie podatników, którzy nie są zobowiązani do posiadania rachunku bankowego i nie zdecydowali się na zwrot na konto.

Zbyt niska kwota nadpłaty podatku 2020

Warto też mieć na uwadze, że w wyjątkowych przypadkach kwota zwrotu jest zbyt niska, by można było oczekiwać, że pieniądze zostaną podatnikowi oddane w formie przekazu pocztowego. Nie ma takiej możliwości wtedy, gdy zwrot nie jest większy niż 23,30 zł. W takich wypadkach podatnik może za to udać się do urzędu skarbowego, by odebrać należną kwotę.

Z kolei jeśli nadpłata jest niższa niż 8,70 zł, nawet wizyta w urzędzie nie pozwoli na odebranie nadwyżki. Zostanie ona za to wykorzystana w przyszłości – jeśli np. w kolejnym roku podatnik będzie miał niedopłatę podatku, można będzie ją pokryć dzięki wcześniejszej nadpłacie, która nie mogła zostać odebrana z urzędu.

PIT przez internet 2020 – wymagany podpis

Kolejną kwestią związaną z rozliczaniami elektronicznymi jest weryfikacja tożsamości. By wysłać swoją deklarację przez internet, podatnik musi ją podpisać na jeden z dwóch dopuszczalnych sposobów.

Podpis kwalifikowany w PIT 2020/2021

Jedną z metod autoryzacji jest podpis kwalifikowany. To rzadziej spotykany sposób, w niektórych przypadkach jednak niezastąpiony. Podatnicy powinni pamiętać, że wyrobienie podpisu kwalifikowanego to usługa płatna. Jej cena zależy od kilku czynników m.in. od tego, jak długo ma być ważny certyfikat, na jakim opiera się podpis, jakie urządzenie umożliwia składanie podpisu oraz od tego, u jakiego dostawcy podatnik zdecydował się wyrabiać swój podpis kwalifikowany.

Dane autoryzujące

Druga, znacznie częściej wykorzystywana metoda weryfikacji tożsamości podatnika, polega na wpisaniu danych autoryzujących. By móc się nią posłużyć i przeprowadzić rozliczenie PIT online , należy wprowadzić następujące dane:

· wysokość kwoty przychodu, która znajduje się na zeznaniu podatkowym bądź rocznym obliczeniu podatku z poprzedniego roku.

Jeżeli zastanawiasz się, jak rozliczyć PIT online jeśli nie osiągnąłeś żadnego przychodu w poprzednim roku, powinieneś wiedzieć, że jako uzyskaną kwotę należy wpisać „0”.

Urzędowe Poświadczenie Odbioru – ważny dokument przy rozliczeniach online

Podatnicy, którzy decydują się na to, by wypełnić PIT przez internet, muszą pamiętać, że po przesłaniu zeznania, powinni otrzymać UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru . Jest to dokument wysyłany podatnikowi po tym, gdy wysłał on już swoją deklarację podatkową. Należy go zachować, ponieważ stanowi potwierdzenie, że podatnik rzeczywiście złożył swoją deklarację podatkową do urzędu skarbowego w określonym terminie. Razem z pozostałymi dokumentami podatkowymi, UPO trzeba przechowywać przez 5 lat. Dzięki temu na wypadek kontroli będziesz mógł udowodnić, że rozliczyłeś się na czas.

Podatnik, który wykorzystuje nasz program do rozliczania PIT również może liczyć na to, że otrzyma ten dokument po złożeniu deklaracji. Co ważne, UPO jest wysyłane tylko wtedy, gdy formularz PIT uzyska status 200. Statusy PIT-ów to kolejna ważna kwestia związana z rozliczeniami elektronicznymi.

Status PIT – najważniejsze informacje

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale po przesłaniu do urzędu deklaracji podatkowej, jest ona następnie poddawana procesowi weryfikacji. Status PIT służy do tego, by określić, na jakim etapie weryfikacji aktualnie znajduje się Twój dokument. Należy przy tym mieć na uwadze, że etapy te mogą być różne, w zależności od tego, jakiego rodzaju deklaracja została złożona, czy były dodawane do niej załączniki i w jakiej liczbie. Status PIT określa się za pomocą numeru. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie, system wyświetla status 200, a tym samym informuje, że przetworzył dokument PIT i możliwe staje się pobranie Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

Problemy z weryfikacją PIT 2020

Wykorzystując program do PIT, podatnik minimalizuje ryzyko wystąpienia błędu w deklaracji. Tym samym zwiększa swoje szanse na to, by szybko i przede wszystkim, poprawnie wypełnić swoje zeznanie. Mimo to, nadal w niektórych przypadkach zdarza się, że komunikat wysyłany przez system świadczy o tym, że proces przetwarzania dokumentu nie zakończył się w sposób pomyślny dla podatnika. W takich przypadkach status najczęściej rozpoczyna się od cyfry 4.

Co należy wtedy zrobić? Na początek najlepiej sprawdzić, czy program, z którego korzystałeś do tego, by przeprowadzić rozliczenie PIT online , został zaktualizowany. Na szczęście, program PIT Pro zawsze oferuje najnowsze wersje formularzy podatkowych i działa w oparciu o obowiązujące przepisy. Dodatkowo upewnij się, czy na pewno wpisałeś wszystkie dane poprawnie. Literówka w nazwisku czy nawet jedna niewłaściwa cyfra w kwocie przychodu z zeszłego roku mogą sprawić, że deklaracja nie zostanie pomyślnie przetworzona. Jeśli okaże się, że dane są właściwe, pozostaje jeszcze kwestia załączników. Być może zapomniałeś o dodaniu wszystkich załączników, które trzeba było dołączyć w Twoim przypadku.

Pomoc przy wypełnianiu zeznania podatkowego za 2020

Wszyscy podatnicy, którzy korzystają z programu PIT Pro do rozliczeń, mogą liczyć na wsparcie ekspertów w razie wystąpienia problemów związanych ze składaniem deklaracji. Nasi specjaliści bezpłatnie udzielą Ci pomocy technicznej – wystarczy wysłać formularz i opisać, na czym polegają trudności, a w ciągu 48h wyślemy odpowiedź. Chętnie udzielamy również informacji dotyczących przeprowadzania rozliczeń PIT 2021 za 2020.

Program PIT pozwala odliczyć ulgi podatkowe 2020

Rozliczenie elektroniczne za pomocą aplikacji jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem, jeśli korzystasz z ulg i odliczeń, co czasem wymaga przeprowadzania skomplikowanych obliczeń. Nie musisz ich dokonywać samodzielnie – możesz do tego wykorzystać program PIT.

Jeśli zależy Ci na tym, by zapłacić niską kwotę podatku, sprawdź, czy przysługują Ci ulgi i odliczenia, dzięki którym ostateczna kwota zobowiązania wobec fiskusa będzie niższa.

Wyróżnia się następujące odliczenia od podatku:

Natomiast od dochodu można odliczyć:

· IKZE (wykazywane w PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-28),

· składki ZUS (wykazywane w PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28),

· zwrot nienależnych świadczeń (wykazywany w PIT-36, PIT-37, PIT-28),

Jesteś uprawniony do ulgi, ale nie wiesz jak to uwzględnić w deklaracji PIT? Program do rozliczeń Ci pomoże – wskaże, który załącznik należy wypełnić, podpowie jakie dane są potrzebne i obliczy wymagane kwoty. Samodzielne wykonywanie obliczeń i sprawdzanie regulacji prawnych, które mają wpływ na odliczenia, może być czasochłonne i problematyczne. Tymczasem dzięki naszej aplikacji PIT dostępnej również przez telefon nie trzeba się tym martwić.

„Twój e-PIT” – rozliczenie PIT 2020 przez urząd skarbowy czy Program PIT?

Z roku na rok liczba deklaracji podatkowych wysyłanych drogą elektroniczną rośnie. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można szybko spełnić swój obowiązek wobec fiskusa. W związku z jego coraz większą popularnością, od 2020 roku zaczęła działać usługa „ Twój e-PIT ”, dzięki której deklaracje elektronicznePIT-37 i PIT-38 są rozliczane automatycznie (choć w niektórych przypadkach część informacji trzeba uzupełniać samodzielnie, np. dot. ulg i odliczeń), dlatego rozliczenie PIT przez urząd skarbowy nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Podatnicy mogą też wybrać inny sposób rozliczania PIT 2020. Program do PIT 2020/2021 pozwoli im z łatwością wypełnić deklaracje bez konieczności znajomości tematyki podatkowej. Nie musisz być ekspertem, by zrobić to szybko i bezbłędnie.

Rozlicz swój PIT 2020/2021 online z darmowym programem PIT Pro – to całkowicie bezpłatne!