Sposób na rozliczenie PIT w dobie koronawirusa? Deklaracja...
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Sposób na rozliczenie PIT w dobie koronawirusa? Deklaracja online

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Spis treści:

Deklaracja online – szybki i bezpieczny sposób na złożenie deklaracji podatkowej

Jutro mija termin na złożenie deklaracji podatkowej. W tym roku podatnicy nie mogą liczyć na przedłużenie terminu rozliczenia PIT o miesiąc dłużej, jak miało to miejsce w 2020 roku. Czy konieczna jest wizyta w urzędzie skarbowym, by wypełnić podatkowy obowiązek? Nie!

Jeśli nie chcesz narażać siebie i bliskich na zakażenie COVID-19, możesz w szybki i łatwy sposób złożyć zeznanie PIT przez Internet. W jaki sposób to zrobić?

Skorzystaj z darmowego programu PIT PRO, który jest dostępny na stronie Podatnik.info. Możesz pobrać go lub uruchomić online. Twoim zadaniem będzie jedynie wpisać odpowiednie dane do kreatora, a program rozliczy PIT za Ciebie. Cała operacja będzie trwać nie dłużej niż 5 minut. Jeśli w trakcie wpisywania danych lub korzystania z programu będziesz mieć pytania, lub wątpliwości, możesz skorzystać z porady ekspertów Podatnik.info.

Czy składając deklarację online, można rozliczać ulgi podatkowe?

Choć większość naszego życia przeniosła się do rzeczywistości online, wciąż wiele osób ma obiekcje, by rozliczyć swoje zeznanie podatkowe przez Internet. Zupełnie niepotrzebnie! Składając deklarację online, przysługują Ci takie same prawa, jak w przypadku składania PIT w formie tradycyjnej.

Możesz rozliczyć wszystkie ulgi, jakie Ci przysługują. W PIT 2020 online możesz rozliczyć m.in.:

  • ulgę na dziecko,
  • ulgę abolicyjną,
  • ulgę na leki,
  • ulgę na samochód,
  • ulgę rehabilitacyjną,
  • ulgę na Internet.

Możesz również wybrać formularz PIT, w zależności od tego, z jakiego tytułu otrzymujesz przychody. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, wybierz PIT-36 (rozliczając się na podstawie skali dochodowej) lub PIT-36L (rozliczając się na podstawie podatku liniowego). Jeśli uzyskujesz przychód z tytułu umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, złóż PIT-37. Taki sam formularz złóż, jeśli jesteś stypendystą, rencistą, emerytem, a także jeśli pobierałeś w zeszłym roku podatkowym zasiłek lub świadczenie przedemerytalne.

Pamiętaj również, że jeśli uzyskałeś w minionym roku podatkowym dochód z giełdy lub zbycia papierów wartościowych, do 30 kwietnia musisz złożyć PIT-38. Jeśli natomiast uzyskałeś dochód ze zbycia nieruchomości, złóż PIT-39.

Złóż deklarację PIT 2020 online, by nie narazić się na grzywnę!

Skorzystaj z możliwości rozliczenia się online i złóż PIT 2020 w terminie. Pamiętaj, że masz czas do jutra – ostateczny termin upływa 30 kwietnia.

Jeśli nie rozliczysz się w terminie, narażasz się na przykre konsekwencje – karę grzywny lub pozbawiania wolności. W takim przypadku jedyne, co możesz zrobić, by ustrzec się przed konsekwencjami, to złożenie tzw. czynnego żalu. Na czym ono polega? Musisz sam zgłosić się do wyznaczonego organu ścigania i złożyć zawiadomienie o niedopełnieniu obowiązku podatkowego w terminie.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Do kiedy złożyć PIT za 2020? To ostatnie dni!