Rozlicz PIT 2019 w programie PIT Pro lub online
Justyna Nowak
Podatnik.Info
Podatnik.Info

Rozlicz PIT 2019 w programie PIT Pro lub online

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Otrzymanie PIT-11 to jedynie połowa drogi do prawidłowego dopełnienia obowiązku podatkowego. Podatniku – rozlicz się przy pomocy programu PIT i uzupełnij swoją deklarację samodzielnie!

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT Pro lub online

Polacy coraz bardziej przychylnym okiem patrzą na samodzielne rozliczenie PIT. Badania przeprowadzone przez KPMG i CBOS jednoznacznie wskazują, iż złożenie deklaracji podatkowej nastręcza nam coraz mniej problemów i zabiera coraz mniej czasu. Należy jednak pamiętać, iż nawet nieumyślne złożenie niepoprawnej deklaracji podatkowej może wiązać się z nieprzyjemnościami. W wypadku niezamierzonych błędów, konsekwencje niepoprawnej deklaracji nie muszą mieć wymiaru karnego. Jednakże nieopłacenie całości podatku, skutkujące koniecznością uiszczenia ustawowych odsetek, może okazać się bardzo dotkliwe dla naszej kieszeni.

 

Podatniku – uniknij zbędnych problemów i rozlicz się poprawnie za pierwszym razem! Dzięki wbudowanym mechanizmom kalkulacyjnym, program PIT pomoże Ci błyskawicznie wyliczyć ostateczną wysokość podatku. Aplikacja ta pomoże również w ustaleniu właściwego urzędu skarbowego, podpięciu pod formularz odpowiednich załączników, jak i wybraniu odpowiedniej formy rozliczenia: jako osoba prywatna, małżeństwo bądź samotny rodzic niepełnoletniego dziecka.

 

Rozlicz PIT 2019 szybko i wygodnie

Niektóre z błędów, które najczęściej pojawiają się w papierowym rozliczeniu PIT 2019, nie dotyczą wcale niepoprawnego wyliczenia podatków czy ulg. Według ekspertów, część deklaracji zostaje uznane za nieważne z powodu takich omyłek jak brak podpisu pod deklaracją, czy niezaznaczenie odpowiedniego okienka w polu wyboru złożenia deklaracji bądź korekty. Pomimo faktu, iż jesteśmy pewni poprawnego charakteru wyliczeń zawartych w naszej deklaracji, powinniśmy zawsze zwracać uwagę na kompletność druku.

 

Masz wątpliwości względem deklaracji papierowej? Zdarzyło Ci się w przeszłości przeoczyć pole formularza podatkowego? Rozlicz się w programie PIT online! Aplikacja ta cały czas asystuje użytkownikowi w określeniu celu i adresata zeznania podatkowego, uniemożliwiając pominięcie kluczowych pól deklaracji. Podejmując decyzję o skorzystaniu z programu PIT, wybierasz sprawdzone rozwiązanie, za pomocą którego każdego roku Polacy przesyłają miliony formularzy PIT-37, PIT-36, PIT-36L i PIT-28. Sprawdź już dziś jak może Ci pomóc program PIT przez Inetrnet!


Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Szybki PIT za 2018? Rozlicz PIT Programem PIT Pro lub online