Program PIT 2017/2018 - 4 korzyści z wypełnienia...
Redaktor
pixabay.com
Podatnik.Info

Program PIT 2017/2018 - 4 korzyści z wypełnienia deklaracji podatkowej online

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Pomoże nie tylko uniknąć kolejek, ale i samodzielnie sprawdzi poprawność wprowadzonych danych.

1.     Najszybszy sposób rozliczenia

Wybierając program PIT 2018, czyli e-deklaracje, rozliczysz się z Urzędem Skarbowym za rok 2017. W ten sposób przede wszystkim zaoszczędzisz czas. Wypełnienie deklaracji nie zajmuje więcej niż przeczytanie tego artykułu. Program dokładnie poprowadzi Cię przez wszystkie kroki. Nie musisz więc zastanawiać się, czy dane pole jest obowiązkowe do wypełnienia. Wystarczy, że przepiszesz odpowiednie wartości z otrzymanego od pracodawcy PIT-u 11.

Oszczędzasz natomiast czas, który musiałbyś poświęcić na dojazd do Urzędu Skarbowego czy na pocztę. Z pewnością nie spędzisz też kilku godzin w kolejce, by złożyć wniosek. Program PIT 2018 po wypełnieniu przez Ciebie danych, sprawdzi ich poprawność, i wyśle deklarację do wybranego przez Ciebie urzędu.

2.     Gwarancja poprawności danych

Program e-deklaracje jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Finansów. System na bieżąco sprawdza, czy wpisywane przez Ciebie dane są poprawne, a także czy wpisujesz je we właściwym miejscu. Jeśli nie uzupełnisz istotnej informacji, wskaże Ci to. Możesz też zapomnieć o żmudnych obliczeniach i konsultowaniu się ze znajomą księgową. Po wypełnieniu wskazanych przez program pól, system sam obliczy brakujące wartości.

Co więcej, po przesłaniu e-deklaracji, otrzymasz tzw. UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. To gwarancja, że PIT dotarł do Twojego Urzędu Skarbowego. UPO wydawane są wyłącznie, gdy wszystkie dane na deklaracji są wpisane poprawnie. Jeśli je otrzymałeś, możesz spokojnie czekać na zwrot podatku.

3.     Szybki zwrot podatku

Kto z nas nie czekał do ostatniej chwili z wypełnieniem deklaracji podatkowej? Niestety, im dłużej zwlekamy, tym później możemy liczyć na zwrot podatku. Możesz jednak przyspieszyć ten proces na dwa sposoby. Po pierwsze, warto zdecydować się na podanie numeru konta, na który Urząd Skarbowy może przelać należne Ci środki. Z zasady wpłyną one szybciej, niż w przypadku oczekiwania na dostarczenie ich drogą pocztową.

Po drugie, krótsze oczekiwanie na zwrot możesz zapewnić sobie wypełniając online program PIT 2018. Deklaracja dotrze do urzędu szybciej drogą elektroniczną, ale to nie jedyny powód. Formularze wypełniane przez internet są poddawane weryfikacji jako pierwsze. To znacznie przyspiesza otrzymanie zwrotu podatku.

 

4.     Bezpieczeństwo danych

Jeśli zdecydujesz się na wypełnienie deklaracji podatkowej przez internet, nie musisz też obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. Ale pod jednym warunkiem! Koniecznie sprawdź, czy program, którego używasz posiada certyfikat SSL, który zapewnia poufność transmisji danych przesyłania przez internet. W ten sposób wszystkie wpisywane przez Ciebie dane będą szyfrowane i możesz być spokojny o to, że nie trafią w niepowołane ręce, a jedynie do wybranego Urzędu Skarbowego. Używając Programu PIT Pro możesz być pewny, że jest On całkowicie bezpłatny i zgodny z Ministerstwem Finansów. 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT 2019 przez urząd skarbowy na gov.pl czy podatnik.info?