PIT-36 online - rozliczenie PIT-36 2019/2020 przez internet | PIT Pro

PIT-36 Online 2019/2020

Pobierz program teraz całkowicie bezpłatnie Uruchom w wersji online »
Microsoft Windows
Apple Mac OS
Linux
Android

Formularze PIT

Programem PIT pro 2019/2020 rozliczysz każdy rodzaj druków PIT w tym: PIT-36 Online 2019/2020

Poleć nas:

Jak wypełnieć PIT-36 2019/2020?

Jednym z najczęściej wybieranych formularzy dla rozliczania działalności gospodarczej jest druk PIT-36. Wykazujemy w nim nasze dochody, przychody, a także koszty uzyskania przychodu. PIT-36 ma podobne przeznaczenie, co PIT-37. PIT-36 jest najczęściej wypełniany przez podatników prowadzących działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej. Ten rodzaj formularza powinny wybrać także osoby uzyskujące przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy i poddzierżawy, opodatkowane na zasadach ogólnych.

PIT-36 powinni skorzystać też podatnicy, którzy uzyskali przychody:

 • ze źródeł przychodów uzyskanych za granicą,
 • z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których ani płatnik, ani podatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzania zaliczek.

Formularz PIT-36 przeznaczony jest także dla tych, którzy:

 • korzystają z kredytu podatkowego w roku bezpośrednio następującym po roku rozpoczęcia działalności gospodarczej lub w roku przypadającym na dwa lata po tym roku,
 • prowadzili działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej.

Rozliczenie PIT 36 wybierają podatnicy, którzy choćby część przychodów uzyskiwali bez pośrednictwa płatnika.

 

Rozliczenie PIT-36 przez internet szybkie i darmowe!

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozliczenie podatków jest skorzystanie z darmowego programu PIT-36. Jak podaje Ministerstwo Finansów, tylko w 2019 roku podatek PIT rozliczyło przez Internet około 11,4 miliona Polaków.

Co sprawia, że podatnicy decydują się na rozliczanie m.in. PIT-36 przez internet?

 • Aplikacja jest w 100% darmowa.
 • Program jest zgodny z Ministerstwem Finansów.
 • Dzięki niemu masz dostęp do aktualnych formularzy za 2019 rok i załączników.
 • Program PIT-36 możesz pobrać i zainstalować na swoim komputerze lub uruchomić online.
 • Program jest bezpieczny i posiada rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości.
 • Aplikacja posiada Kreator PIT, który pomaga wypełnić podatek na każdym kroku formularza.
 • Program monitoruje błędy i sugeruje korekty.
 • Program PIT posiada pełną bazę urzędów skarbowych.

 

Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji podatkowej i rozlicz swój PIT-36 2019 w niecałe 5 minut przez internet. Zyskaj dostęp do Urzędowego Poświadczenia Odbioru i pewność, że Twój PIT trafił do Urzędu Skarbowego.

Elektroniczne rozliczenie druku PIT-36 to nie tylko wygoda, ale również skrócenie czasu oczekiwania na zwrot podatku. Sprawdź funkcje programu już dziś i dołącz do ponad 11 374 148 użytkowników -> Program PIT Pro 2019/2020.

Do PIT-36 możesz dołączyć 5 załączników

Do formularza PIT-36 dołączane są takie same załączniki, jak w przypadku PIT-37. Dodatkowo dołączyć można: PIT/B (dotyczy działalności), PIT/M (rozliczenie małoletnich dzieci) oraz PIT/ZG (dochody zagraniczne).

PIT-36 możesz rozliczyć indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem oraz dzieckiem

Formularz PIT-36 przeznaczony jest zarówno dla podatników rozliczających swoje dochody indywidualnie, jak wspólnie z małżonkiem. Dotyczy to również osób samotnie wychowujących dzieci, w tym także mających miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej, które przychody wymienione w art. 29 ust. 1 Ustawy, opodatkowują na zasadach ogólnych, tj. przy zastosowaniu skali podatkowej.

Jeżeli małżonkowie zamierzają wspólne opodatkować dochody, jeden z powyższych warunków musi spełniać co najmniej jedno z nich.

 

Do kiedy rozliczamy PIT-36 za 2019 rok?

Ostateczny termin, do którego podatnicy powinni wysłać PIT-36 do Urzędu Skarbowego to 30 kwietnia każdego roku podatkowego. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy ostatni dzień kwietnia przypada w niedzielę. Wówczas termin ten przesuwany jest do pierwszego dnia roboczego po dniach wolnych od pracy. W roku 2020, który jest rokiem rozliczeniowym za rok 2019, 30 kwietnia 2020 przypada we wtorek, dlatego to jest ostatni dzień składania deklaracji PIT-36 za 2019 rok.

Rozlicz PIT-36 online i zyskaj UPO

Jeśli zamierzasz rozliczyć podatek za pomocą programu PIT-36, pamiętaj, że po wysłaniu druku do Ministerstwa Finansów otrzymasz Urzędowe Poświadczenie Odbioru, w skrócie UPO. Co to jest UPO? Jest to dowód na to, że Twój PIT-36 za 2019 rok został wypełniony i złożony do urzędu skarbowego. UPO ma taką samą wartość, jak potwierdzenie nadania listu poleconego lub złożenia papierowego druku PIT osobiście w Urzędzie Skarbowym.

Urzędowe Poświadczenie Odbioru powinniśmy trzymać do 5 lat od końca roku, w którym rozliczyliśmy PIT-36. Warto więc pamiętać o tym, żeby zapisać UPO na dysku, ale przede wszystkim wydrukować i zachować w formie papierowej. Aktualnie użytkownicy Programu PIT pro 2019/2020 posiadają możliwość archiwizowania swoich rozliczonych druków PIT oraz UPO na bezpłatnym koncie podatnika w systemie.

 

Rozlicz PIT-36 2020 w swojej miejscowości

Rozliczenie PIT-36 Warszawa – jakie korzyści dla mieszkańców?

Podatek PIT to główne źródło dochodu miasta. Szacuje się, że w 2019 roku osiągnie on poziom ponad 5,4 mld zł. Miasto stale zachęca osoby, które mieszkają i żyją na stałe w Warszawie do rozliczania swoich podatków w stolicy. Dzięki ich pomocy możliwe będzie utrzymanie wysokich standardów publicznej infrastruktury. Osoby płacące PIT w Warszawie mają pierwszeństwo przy zapisach dzieci do przedszkoli i żłobków, a także, dzięki Karcie Warszawiaka, otrzymują tańsze bilety okresowe i zniżki na wiele usług i towarów. Już teraz rozlicz PIT online i przekaż swój podatek Warszawie.

Dlaczego warto rozliczyć PIT-36 we Wrocławiu?

Rozliczając PIT we Wrocławiu, jego mieszkańcy inwestują w rozwój infrastruktury drogowej, ale także oświatę i kulturę. Dzięki programowi do rozliczania PIT-36 można przekazać deklarację wrocławskiemu urzędowi skarbowemu w zaledwie kilka minut. Osoby, które to zrobią, mogą uzyskać status Premium do swojej karty miejskiej Urbancard. W ten sposób otrzymają zniżki nawet do 50% na atrakcje kulturalne i rozrywkę w mieście. Co roku organizowana jest również loteria dla osób rozliczających podatek we Wrocławiu – do wygrania jest między innymi samochód osobowy.

Rozliczenie PIT-36 w Krakowie

Osoby, które pracują i na stałe mieszkają w Krakowie, powinny złożyć PIT-36 właśnie w tym mieście. Nawet w przypadku rozliczeń online należy podać krakowski adres urzędu skarbowego, zgodny z miejscem zamieszkania. Dzięki wpływom z podatków powstają największe krakowskie inwestycje. W ciągu ostatnich lat były to m.in: Tauron Arena Kraków czy Centrum Kongresowe ICE Kraków. Rozliczając PIT w Krakowie, mieszkańcy dbają również o drobne, lecz mające wpływ na codzienność usprawnienia, jak budowa nowych chodników czy wprowadzanie większej ilości zieleni do miasta.

Rozliczenie PIT w Poznaniu – wyślij PIT-36 i korzystaj

Osoby, które pracują i żyją w Poznaniu, są zachęcane do tego, by rozliczyć swój PIT-36 w jednym z poznańskich urzędów, nawet jeśli zameldowane są w innej miejscowości. Wpływy z podatków są dla Poznania ważnym źródłem dochodu, który pozwala rozwijać komunikację miejską, tworzyć nowe ścieżki rowerowe czy nowe miejsca w przedszkolach i żłobkach. Poznańscy podatnicy płacą też mniej za kartę PEKA. Wesprzyj Poznań i rozlicz PIT online, podając tutejszy adres w zeznaniu podatkowym.

Rozliczenie PIT w Katowicach

Nawet 26% budżetu Katowic to wpływy z PIT. Jeśli chcesz przyczynić się do usprawnienia infrastruktury, wesprzeć rozwój kultury i sportu w Katowicach, wyślij swój PIT-36 do katowickiego urzędu skarbowego. Najszybciej zrobisz to online, wpisując w deklaracji tutejszy adres. Nie trzeba być pod nim zameldowanym, wystarczy, że mieszka się tam na stałe.

PIT-36 Gdańsk – weź udział w loterii

Osoby, które rozliczają PIT w Gdańsku, zyskują podwójnie. Nie tylko przyczyniają się do rozwoju miasta, ale także mogą wziąć udział w organizowanej przez nie loterii. Nagrody przewidziane dla osób, które przekażą podatki do gdańskich urzędów skarbowych, to między innymi samochód, rowery czy karty miejskie z darmowymi biletami na 5 miesięcy.

Rozlicz PIT-36 w Łodzi

Łódź zachęca swoich mieszkańców, by rozliczali PIT właśnie tutaj. Zachętę kieruje zwłaszcza do osób, które są zameldowane w innych miejscowościach, ale to w Łodzi mieszkają na stałe i tu pracują. Wpływy z podatków w ostatnich latach stanowiły nawet 25% budżetu miasta, co pozwoliło na zrealizowanie licznych inwestycji usprawniających codzienne życie łodzian. Najszybciej i najprościej można wysłać rozliczenie online.

Lublin? Rozlicz PIT-36 i wspieraj miasto

Lublin zachęca mieszkańców do rozliczania PIT-36 i innych formularzy, przypominając o ustawowym terminie składania deklaracji: 30 kwietnia. Przekazując podatki swojemu miastu, lublinianie wspierają rozwój dróg, komunikacji miejskiej, oświaty i troszczą się o stan zabytków. Według prognoz wpływy z PIT 2019/2020 zasilą budżet o 463 mln zł. To sprawia, że Lublin znajduje się w pierwszej 10 polskich miast z największymi dochodami z PIT.

Rozliczenia PIT-36 w Bydgoszczy

Osoby mieszkające i płacące podatki w Bydgoszczy przyczynią się do zwiększenia budżetu miasta o 457 mln złotych – tak wynika z szacunków resortu finansów, dotyczących wpływów z PIT w 2019 roku. Co roku organizowana jest też akcja „Zostaw swój 1% w Bydgoszczy”. Aby wesprzeć rozwój miasta, przy rozliczaniu PIT należy pamiętać, by wpisać tutejszy adres. Dotyczy to zwłaszcza osób, które zameldowane są gdzie indziej, ale na co dzień mieszkają w Bydgoszczy. Najszybciej PIT można wysłać dzięki programowi PIT Pro 2019 lub online.