Pomoc

Wypełnianie

Wypełnianie

Program zapamiętał odpowiedzi na wcześniej zadane pytania. Pozwoliło mu to na wyświetlenie odpowiedniej ilości formularzy oraz na wpisanie do tych formularzy danych wybranego Urzędu Skarbowego. Użytkownik odpowiedział na wszystkie pytania wyświetlone z poziomu "Wybór druków" z menu głównego. Aktualnie program wyświetla pytanie z poziomu "Rozliczenie PIT" z menu głównego (charakterystyczne ciemno-niebieskie podświetlenie). Na tym poziomie w menu bocznym (środkowa pionowa belka) jest możliwe przełączanie dostępnych formularzy.

W części kalkulacyjnej program udostępnia podatnikowi wybrane pola formularza. Pozostałe pola, które nie są dostępne do edycji, program wypełnia automatycznie. Są to pola wynikające z danych wprowadzonych przez podatnika. Szczególnym przypadkiem pola wpisu jest okno pomocnicze. Ikony pomocnicze mają za zadanie usprawnić właściwe wypełnienie zeznania podatkowego. Więcej o ikonach pomocniczych można przeczytać tutaj.

Po wypełnieniu każdej strony możliwych do wypełnienia formularzy, kreator udostępnia podatnikowi etap zakończenia rozliczenia podatkowego. Aby przejść do kolejnego etapu programu, należy kliknąć przycisk "Dalej" znajdujący się u dołu okna programu.