Pomoc

Wybór sposobu wypełniania zeznania

Rozlicz PIT-11 umożliwia rozliczenie PIT-37 za pomocą przepisania danych bezpośrednio do formularza PIT-11 uzyskanego od pracodawcy. Dodatkowo ta opcja umożliwia rozliczenie PIT-40A/11A oraz PIT-8C.

PIT krok po kroku to kreator, który zawiera szereg pytań wyświetlanych w takiej kolejności, aby rozliczenie podatkowe przebiegło skutecznie i łatwo. Udzielenie poprawnych odpowiedzi będzie rezultatem prawidłowej wysyłki deklaracji podatkowej do Ministerstwa Finansów.

Elektroniczne druki PIT umożliwiają wybór formularzy takich jak PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami do samodzielnego uzupełnienia. Druki odzwierciedlają aktualnie obowiązujące formularze podatkowe. Wpisywane przez użytkownika wartości na formularzu są automatycznie przeliczane do odpowiednich pól formularzy.

Otwórz zapisany PIT jest to funkcja umożliwiająca otwarcie wcześniej zapisanych formularzy na koncie podatnika  https://www.podatnik.info/login. Konto podatnika pozwala na przechowywanie deklaracji oraz monitorowanie statusu zeznania, informując użytkownika czy zostało przyjęte lub odrzucone. Po uzyskaniu potwierdzenia z Urzędu Skarbowego, program generuje potwierdzenie gotowe do wydruku.