Podatnik.info rozliczy PIT-11 za 2017 r. za Ciebie!...
Redakcja
Pixabay.com
Podatnik.info

Podatnik.info rozliczy PIT-11 za 2017 r. za Ciebie! Wystarczy, że przepiszesz dane otrzymane od pracodawcy bądź zleceniodawcy

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Płatnicy mają czas do 28 lutego 2018 roku na dostarczenie podatnikom druku PIT-11 za 2017 rok. Jeżeli w ubiegłym roku ktoś był zatrudniony u kilku pracodawców, to od każdego z nich otrzyma odrębny formularz PIT-11. W takim przypadku nie powinien się martwić, ponieważ program PIT Pro 2017/2018 z którego w ciągu 7 ostatnich lat skorzystało 9 017 253 osób, również umożliwia zsumowanie danych z kilku deklaracji. Wystarczy, że użytkownik zaznaczy odpowiednie pola. Jak to zrobić? Odpowiedź udzieli nasz krótki poradnik!


1. Aby portal podatkowy Podatnik.info rozliczył PIT-11 za 2017 rok za Ciebie, musisz online skorzystać z programu PIT Pro 2017/2018, a następnie kliknąć w zakładkę „Rozlicz PIT za mnie” (zaznaczone kolorem czerwonym):

2. W kolejnym kroku musisz zaznaczyć sposób rozliczenia (indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, wspólnie ze zmarłym małżonkiem lub jako osoba wychowująca samotnie dziecko), a także wybrać właściwy urząd skarbowy. Jeżeli chcesz złożyć korektę zeznania rocznego, również możesz zrobić to w tym etapie rozliczenia:

3. Następnie musisz zaznaczyć, ile druków PIT-11 za 2017 rok chcesz rozliczyć, a także czy w ubiegłym roku uzyskałeś przychody z innego tytułu. W tym kroku możesz również zaktualizować swoje dane w druku ZAP-3, aby urząd skarbowy przelał Ci nadpłatę podatku bezpośrednio na konto bankowe:

4. Potem jeżeli przysługują Ci ulgi lub darowizny za 2017 rok, w tym kroku musisz zaznaczyć które z nich chcesz odliczyć:

5. Później na ekranie Twojego komputera lub urządzenia mobilnego zostanie wyświetlony druk PIT-11. Wystarczy, że na tym etapie dokładnie - pole po polu - przepiszesz dane z PIT-11 otrzymanego od pracodawcy bądź zleceniodawcy do formularza. Następnie aby kontynuować rozliczenie należy kliknąć „Dalej”:

6. Jeśli w 2017 roku zostały Ci zwrócone składki na ubezpieczenie zdrowotne, ich wysokość musisz wykazać w polu zaznaczonym kolorem czerwonym. Jest to sytuacja bardzo rzadka, najczęściej wystarczy wpisać 0 („zero”):

7. Później należy wpisać swoje dane osobowe (m.in. imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania itd.):

8. Następnie na ekranie twojego komputera lub urządzenia mobilnego wyświetli się deklaracja PIT-37. Na tym etapie jeszcze raz możesz sprawdzić, czy wcześniej wpisałeś prawidłowe dane osobowe:

9. Na kolejnych widokach przedstawione sa wszystkie już uzupełnione strony deklaracji PIT-37. 

10. Na tym etapie rozliczenia podatnik dowie się, czy przysługuje mu nadpłata podatku, a także czy nie musi dopłacić fiskusowi podatku. 

11. Następnie należy wysłać PIT-37 za 2017 rok do urzędu skarbowego online, a w kolejnym kroku kliknąć „Dalej”:

12. Następnie w pole zaznaczone kolorem czerwonym należy wpisać kwotę przychodu za 2016 rok, jeśli jesteś naszym stałym użytkownikiem program sam podpowie, jaką wartość wpisać:

13. W ostatnim kroku system e-Deklaracje zweryfikuje prawidłowość wpisanych wcześniej danych. Jeżeli będzie ona pozytywna, otrzymasz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Wówczas możesz mieć pewność, że PIT-37 za 2017 rok został wysłany do Ministerstwa Finansów prawidłowo!

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT-11 do 31 stycznia 2018 roku! Niektórzy pracodawcy muszę wcześniej przesłać druki