Kto musi złożyć formularz PIT-11 w urzędzie skarbowym?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Kto musi złożyć formularz PIT-11 w urzędzie skarbowym?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Płatnik musi przekazać PIT-11 do końca lutego

W wyżej wymienionym terminie informacje PIT-11 należy przesłać zarówno do zatrudnianego w roku podatkowym pracownika, jaki i właściwego dla jego miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. Na tej podstawie podatnik będzie mógł rozliczyć się z fiskusem do 30 kwietnia. Płatnik wykazuje w nim m. in. zaliczki pobrane od osób zatrudnianych na umowę o pracę, umowę zlecenie i umowę o dzieło. Szczegółowy wykaz podmiotów zobowiązanych do złożenia PIT-11 możemy znaleźć w art. 31, 33 i 35 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Podatnik musi jednak pamiętać, że brak otrzymania PIT-11 od pracodawcy nie zwalnia go z obowiązku złożenia zeznania rocznego (np. PIT 2013). W takim przypadku należy wypełnić deklarację podatkową na podstawie posiadanych przez siebie dokumentów (np. historii własnego rachunku bankowego oraz druków ZUS RMUA). Dodatkowo trzeba zamieścić adnotacje o braku przekazania informacji PIT-11 przez płatnika, którego fiskus może ukarać za niewywiązanie się z powyższej czynności.

Podatnik w prosty sposób może rozliczyć się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

PIT-11 najczęściej sporządzają księgowi

Wielu pracodawców nie wie jak wypełnić PIT-11 zatrudnianym w trakcie roku podatkowego pracownikom. Dlatego najczęściej decydują się oni na korzystanie z usług biur rachunkowych lub doradców podatkowych, którzy prowadzą firmową księgowość i na ich barkach spoczywa przygotowanie tego rodzaju dokumentów. Ponadto w niektórych przypadkach nie sporządza się informacji PIT-11, np. jeżeli wynagrodzenie wynikające z umowy nie przekracza kwoty 200 zł. W takim przypadku płatnik stosuje 18 proc. zryczałtowany podatek dochodowy (bez kosztów uzyskania przychodów).

Dodatkowo pracodawca musi pamiętać, że PIT-11 sporządza się w trzech egzemplarzach. Jeden należy przekazać podatnikowi (pracownikowi), drugi przesłać do właściwego urzędu skarbowego, a trzeci pozostawić w swoich aktach.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Pracodawcy coraz chętniej przesyłają PIT-11 przez internet