Nie przegap terminu! Dziś ostatni dzień na złożenie PIT
Podatnik
podatnikinfo
podatnik

Nie przegap terminu! Dziś ostatni dzień na złożenie PIT

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jeśli jeszcze nie złożyłeś deklaracji PIT, zostało Ci tylko kilka godzin, aby to zrobić. Dziś, 30 kwietnia, mija ostateczny termin na złożenie deklaracji PIT za rok 2023.

Kto musi złożyć zeznanie PIT do dzisiaj?

Pracownicy, osoby uzyskujące przychody z umów cywilnoprawnych, stypendyści, renciści, emeryci, oraz osoby, które w poprzednim roku podatkowym otrzymywały zasiłek lub świadczenie przedemerytalne muszę do dziś rozliczyć się na druku PIT-37.

Zobowiązani do złożenia deklaracji do dzisiaj są również osoby prowadzące działalność gospodarczą, które uzyskały dochody. Powinni oni złożyć odpowiednie formularze PIT, w zależności od formy opodatkowania. Jeżeli są rozliczane według skali podatkowej, powinny złożyć formularz PIT-36. Natomiast osoby korzystające z opodatkowania liniowego, powinny złożyć PIT-36L. Z kolei osoby rozliczające się ryczałtem powinny rozliczyć się na druku PIT-28

Nie zapominajmy również o osobach, które osiągnęły przychody z giełdy lub sprzedaży papierów wartościowych (PIT-38), oraz tych, które zbyły nieruchomość (PIT-39), a także osoby otrzymujace dochody z najamu (PIT-28).

Wszyscy oni także muszą złożyć odpowiednie zeznania do końca dnia dzisiejszego.

Jak najlepiej złożyć PIT?

Wypełnianie deklaracji podatkowej online znacząco upraszcza i przyspiesza proces rozliczenia rocznego za 2023 rok. Dzięki specjalistycznym programom do PIT, nawet osoby bez głębokiej wiedzy podatkowej mogą łatwo i sprawnie wypełnić odpowiedni formularz.

Wystarczy, że wejdziesz do programu np. tutaj.

Wybierz pierwszą opcję po lewej stronie, jak opisano poniżej, a program automatycznie poprowadzi Cię przez proces rozliczenia i wybierze odpowiedni formularz. W dalszym etapie będziesz miał również możliwość załadowania swojego PIT-11, otrzymanego od pracodawcy w formacie PDF. Dzięki temu unikniesz konieczności ręcznego przepisywania danych i szybko rozliczysz się w zaledwie 5 minut.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Podatek od zakupu psa z hodowli – przepisy, które musisz znać!