Jak wypełnić druk PIT-39? - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Jak wypełnić druk PIT-39?
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak wypełnić druk PIT-39?

Podziel się tym artykułem:   

Formularz PIT-39 jest najrzadziej wypełnianym przez podatników zeznaniem rocznym. Szczególnie dużo osób ma problemy z prawidłowym rozliczeniem zagranicznych dochodów w tego rodzaju deklaracji.

Do kiedy rozliczyć PIT-39?

Formularz PIT-39 przeznaczony jest dla osób osiągających w roku podatkowym przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych nabytych lub wybudowanych po 31 grudnia 2008 r. Wielu podatników ma wątpliwości ,do kiedy rozliczyć PIT-39 w urzędzie skarbowym. Otóż podobnie jak inne zeznania roczne (poza PIT-28 składanym przez ryczałtowców do 31 stycznia), tego rodzaju druk należy dostarczyć fiskusowi do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Dokładnie przelicz kurs walut

Podatnik wypełniający zeznanie PIT-39 musi pamiętać, że kwoty wyrażone w nim w walutach obcych (przychody, koszty, kwoty uprawniające do odliczenia od dochodu, podstawy obliczenia podatku lub obniżenia podatku, wydatki oraz podatek) trzeba przeliczać na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu, poniesienia kosztu, wydatku lub zapłaty podatku.

Nie zapomnij o załączniku PIT/ZG

PIT/ZG jest załącznikiem do zeznania PIT-39 i stanowi informację o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku w roku podatkowym. W załączniku należy wykazać dochody z zagranicy oraz podatek zapłacony za granicą, które podatnik rozliczył w formularzu PIT-39.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o konieczności odrębnego złożenia załącznika dla każdego państwa, w którym uzyskaliśmy dochód. Oznacza to, że jeżeli podatnik w danym roku podatkowym uzyskał dochód np. w trzech krajach, to do druku PIT-39 musi dołączyć trzy formularze PIT/ZG.


Podatnik.info 

Podziel się tym artykułem: