Do kiedy złożyć PIT za 2020? To ostatnie dni!
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Do kiedy złożyć PIT za 2020? To ostatnie dni!

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Spis treści:

Kiedy mja termin złożenia PIT za 2020?

Zastanawiasz się, ile masz czasu, by złożyć deklarację PIT? Termin mija 30 kwietnia. Tak naprawdę jeszcze tylko dziś i jutro możesz rozliczyć się zgodnie z planem i uniknąć kary! Choć w zeszłym roku termin składania deklaracji podatkowych został wydłużony do 31 maja, teraz wrócono do starych zasad. Zmiana spowodowana była nagłym wybuchem pandemii COVID-19, co utrudniło funkcjonowanie urzędów skarbowych. Teraz jednak, gdy nauczyliśmy się funkcjonować w nowej rzeczywistości, przedłużenie terminu nie jest konieczne.

Oczywiście, warto pamiętać, że minął już termin składania deklaracji podatkowych, m.in.:

 • PIT 11 (pit dla pracodawców),
 • PIT 4-R (deklaracja składana przez przedsiębiorców, dotycząca zaliczek na podatek dochodowy, które są pobierane od pracowników za poprzedni rok podatkowy),
 • PIT 8-AR (deklaracja składana przez przedsiębiorców, którzy są zobowiązani do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od dokonanych wypłat),
 • PIT 16 -A (deklaracja dla podatników, którzy rozliczają się w formie karty podatkowej)
 • PIT-R (załącznik dołączany do PIT-11, dotyczy kwot, które są odliczone od podatku),
 • PIT-28 (deklaracja dla podatników osiągających przychody z indywidualnej pozarolniczej działalności gospodarczej, rozliczanej ryczałtowo, pozarolniczej działalności w formie spółki cywilnej osób fizycznych lub spółki jawnej osób fizycznych, opodatkowanej ryczałtowo, przychody z tytułu najmu, dzierżawy, poddzierżawy, podnajmu, jeśli nie są prowadzone w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej).

Kto musi złożyc deklarację PIT za 2020 do 30 kwietnia?

Kto w takim razie musi złożyć deklarację PIT 2020 do 30 kwietnia? Podatnicy, którzy rozliczają się za pomocą:

 • PIT-36 (taką deklarację składają osoby prowadzące działalność gospodarczą, rozliczające się według skali podatkowej),
 • PIT-36L (to deklaracja, którą powinny złożyć osoby, prowadzące działalność gospodarczą, rozliczające się według podatku liniowego),
 • PIT-37 (taką deklarację składają podatnicy, którzy otrzymują dochody z tytułu umowy o pracę lub innych umów cywilnoprawnych. Z tej deklaracji korzystają również stypendyści, emeryci i renciści oraz osoby, które otrzymały w ubiegłym roku podatkowym dochody z zasiłku i świadczeń przedemerytalnych,
 • PIT-38 (taką deklarację składają osoby, które otrzymały dochody z giełdy oraz zbycia papierów wartościowych),
 • PIT-39 (taką deklarację składają osoby, które otrzymały dochody ze zbycia nieruchomości).

30 kwietnia 2021 roku (piątek) to ostatni dzień, kiedy taką deklarację można złożyć. Jeśli podatnik zapomni złożyć PIT w wymaganym terminie, może otrzymać wezwanie do zapłacenia grzywny z tytułu niewywiązania się z obowiązku podatkowego!

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji PIT 2020? Rozlicz się online!

Zagapiłeś się i nie złożyłeś jeszcze deklaracji PIT 2020? Nic straconego! Możesz rozliczyć się przez internet. Na portalu Podatnik.info możesz pobrać program do rozliczenia PIT lub rozliczyć się online. Wystarczy, że przepiszesz dane do kreatora, a program rozliczy PIT za Ciebie. Skorzystanie z programu PIT PRO jest całkowicie bezpłatne!

Cała operacja nie potrwa więcej niż 5 minut. Jeśli będziesz potrzebował pomocy, możesz skorzystać z pomocy ekspertów Podatnik.info.

Rozlicz swój PIT 2020 bez wychodzenia z domu – to prostsze niż Ci się wydaje. Pamiętaj, że termin rozliczenia mija jutro, dlatego nie zwlekaj i wypełnij swój podatkowy obowiązek.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozlicz PIT za 2020 bez wychodzenia z domu!