Gorące tematy
Do kiedy z reguły rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 979 głosów
4%

do 31 stycznia

39 głosów
17%

do 15 lutego

167 głosów
27%

do 31 marca

269 głosów
51%

do 30 kwietnia

504 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Za 2 miesiące obejmiemy przewodnictwo w Radzie Unii...
Redakcja
http://sxc.hu/

Za 2 miesiące obejmiemy przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej

Podziel się tym artykułem:   

15 kwietnia minister finansów Jacek Rostowski spotkał się z sekretarz generalną Komisji Europejskiej Catherine Day. Głównym tematem rozmów niewątpliwie był zbliżający się termin objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

Już od 1 lipca Polska ma objąć półroczną Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Oznacza to, że będziemy gospodarzami unijnych wydarzeń oraz będziemy odpowiedzialni za organizację spotkań Unii Europejskiej. Naszym zadaniem będzie również odpowiedzialność za kierunek polityki Unii, za proces jej rozwoju, bezpieczeństwa i integracji. Spadnie na nas również obowiązek reprezentowania i spełniania głównej roli na wszystkich polach aktywności Unii.

W rozmowie minister Jacek Rostowski z sekretarz Catherine Day podkreślili i zapewnili o konieczności bliskiej współpracy pomiędzy Polską a UE, jako warunku koniecznym do zapewnienia sukcesu naszemu przewodnictwu.

Ponadto minister podkreślił, że Polska nie tylko skupi się na uzdrawianiu finansów publicznych Unii Europejskiej, ale i na znajdywaniu sposobów zwiększenia wzrostu gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem reform strukturalnych.

Sekretarz zwróciła również uwagę na ostatnie propozycje zgłoszone przez Komisję dotyczące zagadnień podatkowych. W szczególności chodzi tutaj o dyrektywę energetyczną lub też dyrektywę dotyczącą wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania.

Porządek, zgodnie z którym Polska będzie przewodniczyć Unii Europejskiej został wyznaczony w 2007 roku i obejmuje terminy aż do roku 2020. Prezydenturę obejmiemy z rąk Republiki Węgierskiej, a przekażemy ją Królestwu Danii 1 stycznia 2012 roku.Podziel się tym artykułem: