Wysyp nowych luksusowych hoteli w Alpach
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Wysyp nowych luksusowych hoteli w Alpach

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Gstaad czekało na nowy hotel 100 lat. Otwarcie Alpiny zbiegło się w czasie ze stuleciem działalności Palace. Ten fakt mówi sam za siebie: w Alpach dzieje się coś, czego dawno nie widziano. - Właściciele luksusowych hoteli działający w Szwajcarii spowolnienie gospodarcze starają się wykorzystać na ucieczkę do przodu, więc na potęgę inwestują – zauważa Haig Simonian, wieloletni korespondent „The Economist” i „Financial Times” na łamach portalu Raconteur.

Aby przenocować w Alpina Gstaad należy nastawić się na wydatek min. 1 tys. USD. Tyle kosztuje tutaj jedna noc. Jest to jednak jeden z najbardziej luksusowych górskich hoteli na świecie. Z zewnątrz co prawda trochę podobny do swojskiego Gołębiewskiego, ale ultradesignerskie wnętrza i zakres usług rekompensują te skojarzenia z naddatkiem.

Równie niezwykłym wystrojem wnętrz może pochwalić się świeżo otwarty W Verbier z serii W Hotels, znajdujący się w szwajcarskiej miejscowości Verbier. Wyróżnia się także Restauracją Arola prowadzoną przez Hiszpana Sergiego Arolę, nagrodzonego przez przewodnik Michelin dwiema gwiazdkami.

Nowy hotel czeka na gości również w miejscowości Andermatt. The Chedi Andermatt – podobnie jak W Verbier – może pochwalić się znakomitą restauracją prowadzoną przez „ogwiazdkowanego” przez przewodnik Michelin Mansoura Memariana. Noc w pokoju dwuosobowym zaczyna się od około 3,6 tys. zł.

We francuskiej części Alp wśród nowości pojawił się np. L’Apogee Courchevel. Każdy pokój ma swoje własne jacuzzi i taras. Choć hotel generalnie nie ma nic niecodziennego do zaoferowania, z pewnością o miejsca w sezonie będzie trudno – pomimo tego, że cena za noc w pokoju dwuosobowym to wydatek około 3,7 tys. zł.

To nie koniec hotelowych nowości w Alpach. Davos, słynące ze szczytu ekonomicznego, czeka na otwarcie (styczeń 2014) hotelu sieci Intercontinental. Na wyżynie Bürgenstock, powyżej jeziora Luzern, trwają prace

nad odrestaurowaniem kilku starych hoteli. W Zurychu trwa odbudowa majestatycznego Dolder Grand. Również Berno i Lozanna czekają na otwarcie nowych luksusowych sypialni.


Portal Skarbiec.Biz  

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Kilka złotych opłaty miejscowej ściąga hotel