Wypełnij PIT online i odbierz zwrot nadpłaty podatku...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Wypełnij PIT online i odbierz zwrot nadpłaty podatku nawet w kilka dni

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Rozlicz się natychmiast po otrzymaniu PIT-11

Tak wynika z zapewnień Ministerstwa Finansów, które co roku w kampanii pt. „Szybki PIT” zachęca podatników do złożenia PIT przez internet. Do głównych atutów tej formy rozliczenia należą m.in. oszczędność czasu, łatwość wypełnienia deklaracji czy otrzymanie potwierdzenia jej złożenia w urzędzie skarbowym bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo urzędnicy szybciej sprawdzają e-deklaracje niż zeznania przesłane w tradycyjnej papierowej formie.

Dlatego najlepiej przesłać PIT online na początku okresu rozliczeniowego, tuż po otrzymaniu od płatnika informacji PIT-11. W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info. Intuicyjny system pomoże nam łatwo i szybko wypełnić poszczególne pola deklaracji rocznej.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016

Należy bowiem liczyć się z ryzykiem, że jeżeli złożymy zeznanie np. w ostatnich dniach kwietnia, to dłużej będziemy zmuszeni czekać na zwrot przysługującej nam kwoty. Ustawowo fiskus ma aż 3 miesiące na doręczenie podatnikowi wykazanej nadpłaty, licząc od momentu dotarcia deklaracji do urzędu. Stanowi to i tak o wiele bardziej korzystne rozwiązanie niż np. podatek VAT, którego zwrot przez fiskusa określony jest w aż trzech różnych terminach.

Ile wynosi w rozliczeniu za 2015 r. kwota wolna od podatku?

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, kwota 3091 zł nie powoduje obowiązku zapłaty podatku PIT. Dzieje się tak dlatego, ponieważ podatek obliczony według skali podatkowej od tej kwoty wynosi 0 zł, po uwzględnieniu sposobu jego zaokrąglania.

Przykład:

Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, podatek w wysokości mniejszej niż 50 gr pomija się, a podatek w wysokości 50 gr i większej zaokrągla się do pełnych złotych. Stąd jego wysokość obliczona według skali podatkowej od kwoty 3.091 zł wynosi 44 gr i jest pomijana (3.091 zł x 18% = 556,38 zł - 556,02 zł /kwota zmniejszająca podatek/ = 36 gr). Natomiast podatek od kwoty 3.092 zł wynosi już 63 gr i jest zaokrąglany do 1 zł (3.092 zł x 18% = 556,56 zł - 556,02 zł /kwota zmniejszająca podatek/ = 54 gr).

Należy jednak pamiętać, że osiągniecie w 2015 r. dochodów w wysokości mniejszej niż kwota 3091 zł nie zwalnia podatnika z obowiązku złożenia w urzędzie skarbowym zeznania rocznego. Natomiast taka osoba otrzyma zwrot zaliczek na poczet podatku dochodowego, które zostały opłacone.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Nadpłata w gotówce lub na konto. Zależy, co sobie życzy podatnik