Wypełnij PIT online i odbierz zwrot nadpłaty podatku...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Wypełnij PIT online i odbierz zwrot nadpłaty podatku nawet w kilka dni

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Rozlicz się natychmiast po otrzymaniu PIT-11

Tak wynika z zapewnień Ministerstwa Finansów, które co roku w kampanii pt. „Szybki PIT” zachęca podatników do złożenia PIT przez internet. Do głównych atutów tej formy rozliczenia należą m.in. oszczędność czasu, łatwość wypełnienia deklaracji czy otrzymanie potwierdzenia jej złożenia w urzędzie skarbowym bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo urzędnicy szybciej sprawdzają e-deklaracje niż zeznania przesłane w tradycyjnej papierowej formie.

Dlatego najlepiej przesłać PIT online na początku okresu rozliczeniowego, tuż po otrzymaniu od płatnika informacji PIT-11. W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info. Intuicyjny system pomoże nam łatwo i szybko wypełnić poszczególne pola deklaracji rocznej.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016

Należy bowiem liczyć się z ryzykiem, że jeżeli złożymy zeznanie np. w ostatnich dniach kwietnia, to dłużej będziemy zmuszeni czekać na zwrot przysługującej nam kwoty. Ustawowo fiskus ma aż 3 miesiące na doręczenie podatnikowi wykazanej nadpłaty, licząc od momentu dotarcia deklaracji do urzędu. Stanowi to i tak o wiele bardziej korzystne rozwiązanie niż np. podatek VAT, którego zwrot przez fiskusa określony jest w aż trzech różnych terminach.

Ile wynosi w rozliczeniu za 2015 r. kwota wolna od podatku?

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, kwota 3091 zł nie powoduje obowiązku zapłaty podatku PIT. Dzieje się tak dlatego, ponieważ podatek obliczony według skali podatkowej od tej kwoty wynosi 0 zł, po uwzględnieniu sposobu jego zaokrąglania.

Przykład:

Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, podatek w wysokości mniejszej niż 50 gr pomija się, a podatek w wysokości 50 gr i większej zaokrągla się do pełnych złotych. Stąd jego wysokość obliczona według skali podatkowej od kwoty 3.091 zł wynosi 44 gr i jest pomijana (3.091 zł x 18% = 556,38 zł - 556,02 zł /kwota zmniejszająca podatek/ = 36 gr). Natomiast podatek od kwoty 3.092 zł wynosi już 63 gr i jest zaokrąglany do 1 zł (3.092 zł x 18% = 556,56 zł - 556,02 zł /kwota zmniejszająca podatek/ = 54 gr).

Należy jednak pamiętać, że osiągniecie w 2015 r. dochodów w wysokości mniejszej niż kwota 3091 zł nie zwalnia podatnika z obowiązku złożenia w urzędzie skarbowym zeznania rocznego. Natomiast taka osoba otrzyma zwrot zaliczek na poczet podatku dochodowego, które zostały opłacone.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Nadpłata w gotówce lub na konto. Zależy, co sobie życzy podatnik