Wypełnij e-PIT i szybko odbierz zwrot podatku
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Wypełnij e-PIT i szybko odbierz zwrot podatku

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Rozlicz się z fiskusem zaraz po otrzymaniu PIT-11

Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się rozliczyć z fiskusem drogą elektroniczną. W 2013 r. podatnicy ustanowili kolejny rekord, składając ponad 3,5 miliona e-PIT-ów. Z pewnością ten wynik będzie jeszcze bardziej okazały w kolejnym okresie rozliczeniowym, którego termin upłynie 30 kwietnia 2014 r.

Od kilku lat Ministerstwo Finansów prowadzi akcje o nazwie „Szybki PIT”, której celem jest zachęcenie podatników do składania zeznań rocznych przez internet. Jednym z głównych argumentów resortu jest podkreślanie faktu, że wypełniając e-PIT znacznie możemy przyspieszyć czas oczekiwania na zwrot nadpłaty podatku przez skarbówkę.

Najlepiej rozliczyć się z fiskusem tuż po otrzymaniu od płatnika informacji PIT-11. Musimy bowiem pamiętać, że im bliżej końca okresu rozliczeniowego (30 kwietnia), tym dłużej możemy czekać na zwrot podatku. Ustawowo urząd skarbowy ma 3 miesiące czasu na przekazanie wyżej wymienionej kwoty, licząc od daty złożenia zeznania podatkowego przez podatnika.

Jak obliczyć podatek dochodowy?

Wypełniając zeznanie roczne w formie papierowej wielu podatników miało problemy z obliczeniem wartości podatku oraz kwoty przysługującej im nadpłaty. Często nie wiedzieli oni, w jaki sposób obliczyć poszczególne wartości w formularzu PIT. Dodatkowo nie każdy rozumie, jak progi podatkowe wpływają na wysokość podatku do zapłaty. Np. w skali podatkowej jeżeli w roku podatkowym uzyskamy dochód poniżej kwoty 85,528 tys. zł, to stawka podatkowa wynosi 18 proc. Natomiast powyżej tej kwoty obowiązuje 32 proc. stawka podatku dochodowego.

Ponadto duża liczba podatników nie wie jak wypełnić PIT, jeśli rozliczają się wspólnie z małżonkiem lub jako osoby samotnie wychowujące dziecko. Dlatego warto rozliczyć się za pomocą np. całkowicie darmowego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy wprowadzić poszczególne dane z informacji PIT-11 otrzymanej przez płatnika, a system samodzielnie wyliczy wysokość podatku do zapłaty oraz kwotę przysługującej nam nadpłaty.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozlicz e-PIT za 2016 r. już dziś! Inaczej poczekasz na zwrot nadpłaty do 2 sierpnia