Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika
Wrocław Global Forum
Redakcja
http://sxc.hu/

Wrocław Global Forum

Podziel się tym artykułem:   

Stosunki Europy z USA, Partnerstwo Wschodnie, miejsce Europy Środkowej w światowej gospodarce oraz przyszłość Białorusi i rewolucji w Afryce Północnej – to główne tematy Wrocław Global Forum, które odbywa się już po raz drugi w dniach 9-11 czerwca 2011 roku we Wrocławiu.

Forum otworzył Prezydent RP – Bronisław Komorowski. Oprócz prezydenta Bronisława Komorowskiego do Wrocławia zjechało kilkuset gości z całego świata: byli i obecni prezydenci, premierzy i ministrowie, politycy, dyplomaci i intelektualiści. W WGF 2011 wezmą udział m.in. premier Mołdawii – Vladimir Filat; polski minister spraw zagranicznych – Radosław Sikorski; były prezydent RP – Aleksander Kwaśniewski; Ellen Tauscher – amerykańska podsekretarz stanu ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego, a także zastępca sekretarza obrony USA – Alexander Vershbow. Gospodarzem spotkania będzie prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, a organizatorami miasto Wrocław oraz fundacja Atlantic Council of the United States.

 

Uczestnicy Wrocław Global Forum / fot. K. Czaja„Przed Wrocław Global Forum postawiliśmy bardzo ambitne zadanie: zawsze być na czasie i omawiać sprawy ważne dla świata i stosunków transatlantyckich, tu i teraz. Goście, którzy zapowiedzieli udział w tegorocznej konferencji gwarantują dyskusję na najwyższym poziomie. Nie mogę zapewnić, że we Wrocławiu rozwiążemy wszystkie problemy nurtujące świat, ale chciałbym, żeby nasze miasto, nasze forum miało istotny wkład w ten proces.” – powiedział Rafał Dutkiewicz.

W czasie konferencji zostaną też przyznane nagrody Freedom Awards, które otrzymają osoby, które przyczyniły się do rozszerzania wolności i swobód obywatelskich. Podczas specjalnej gali wydanej wspólnie przez ambasadora USA w Polsce – Lee A. Feinsteina oraz polskiego ambasadora w USA - Roberta Kupieckiego – nagrody otrzymają opozycjoniści z Białorusi: Ales Byalyatski, Natalia Kaliada, Zhanna Litvina oraz blogerka i jedna z założycielek egipskiego młodzieżowego ruchu 6 kwietnia – Esraa Abdel Fattah. Nagrody otrzymają także minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski i premier Mołdawii Vladimir Filat za walkę o demokrację na świecie i za szerzenie transatlatyckich wartości – wolności słowa i praw człowieka, a także założyciele „Gazety Wyborczej” – Helena Łuczywo i Adam Michnik. „Nagrody Freedom Awards przypominają nam o odpowiedzialności za wspieranie ducha demokracji, gdziekolwiek się rodzi. W tym roku uznajemy znaczącą spuściznę Solidarności, nieustanny postęp Mołdawii oraz niezwykłe przebudzenie, które dokonało się w Afryce Północnej. Nie zapominamy również o dzielnym narodzie białoruskim i jego walce o wolność” – powiedział Frederick Kempe, prezes i dyrektor generalny Atlantic Council.

Wrocław Global Forum po raz pierwszy odbyło się w październiku 2010 roku w nowo wtedy otwartym wrocławskim Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej, najnowocześniejszym tego typu obiekcie w Polsce. Nagrody Freedom Awards otrzymali przed rokiem: Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Buzek, Javier Solana oraz opozycyjna kubańska organizacja „Las Damas de Blanco”.

 

 

global_forum450_336

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Kamil Czaja

Podziel się tym artykułem: