Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
sondaż 208 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

122 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Warszawa kusi prezentami nowych podatników
Redakcja
http://sxc.hu/

Warszawa kusi prezentami nowych podatników

Podziel się tym artykułem:   

Zaledwie 1,7 tys. podatników złożyło w ubiegłym roku w Warszawie NIP-3, wskazując stolicę jako nowe miejsce zamieszkania, a powinno to zrobić ponad 400 tys. osób – podaje dziennik Metro. W tym roku Warszawa postanowiła walczyć o podatki od nowych mieszkańców miasta.

Każda osoba, która zdecyduje się rozliczać w mieście, w którym rzeczywiście mieszka, to dla samorządowego budżetu wpływ 1-3 tys. złotych. Nic więc dziwnego, że Warszawa i okoliczne miasteczka, gdzie dysproporcja między liczbą mieszkańców a podatników jest największa w Polsce, zdecydowała się na walkę o pieniądze z podatków. Walka jest nietypowa – władze miast obiecują mieszkańcom profity, jeśli ci podatek za 2010 rok odprowadzą do kasy ich miejscowości. 

 

Co konkretnie proponują? Rabaty w sklepach, restauracjach, salonach kosmetycznych, warsztatach samochodowych, szkołach językowych czy nauki tańca. Urząd miasta w Ząbkach obiecuje darmowe bilety na autobus do Warszawy. Sama stolica oferuje bilety do Pałacu w Wilanowie czy bezpłatne posiłki w Warsie. Ursus, Białołęka i Bemowo kuszą rodziców pierwszeństwem przy przyjęciu dzieci do przedszkola, a władze tej ostatniej dzielnicy postanowiły wśród osób, które rozliczą się w tamtejszym urzędzie skarbowym, rozlosować tysiąc biletów na czerwcowy  koncert Iron Maiden, a kolejnemu tysiącowi osób sprezentować karnety na zajęcia sportowe. 

 

Warszawa traci ponad miliard złotych rocznie na osobach, które mieszkają w stolicy, ale rozliczają się w miastach, z których pochodzą. Nic więc dziwnego, że stara się wszelkimi możliwymi sposobami przekonać podatników do rejestracji w warszawskich urzędach skarbowych. Zwłaszcza że procedura nie jest trudna. Wystarczy do odpowiedniego urzędu skarbowego przesłać formularz aktualizacyjny NIP-3 i wskazać w nim aktualne miejsce zamieszkania. Można to zrobić w każdej chwili, niekoniecznie w momencie składania rocznego zeznania.

 

Zgodnie z przepisami, rozliczając się z fiskusem, powinniśmy podać adres zamieszkania na ostatni dzień roku, którego dotyczy zeznanie.  

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl