Akceptacja faktur elektronicznych 2014-12-31 Aby można było wysłać do klienta fakturę przez internet, klient musi się na to zgodzić – wystarczy zgoda ustna.
Podpisanie aneksu do umowy a konieczność wystawienia faktur korygujących 2014-11-27 Dostawca towarów i usług nie ma obowiązku dokonywać korekty faktury wystawionej w związku z uiszczeniem zaliczki w sytuacji, gdy w wyniku zawarcia umowy cesji zmienią się strony umowy po stronie wierzyciela, a zmianie nie ulegnie treść samego zobowiązania umownego.
Sprzedaż towarów do Unii bez NIP-u PL trzeba skorygować 2014-11-18 Przedsiębiorca, który chce zawierać transakcje z innym przedsiębiorcą z UE, zanim rozpocznie współpracę, musi zarejestrować się jako podatnik VAT UE. Sprzedaż dokonaną bez NIP-u PL należy skorygować.
Sprzedaż na aukcji internetowej za granicę zawsze z fakturą 2014-10-27 Jeśli biznes internetowy, np. aukcje, skierowany jest do konsumentów z innego kraju Unii Europejskiej, a suma całej sprzedaży do tego kraju nie przekroczy ustalonego limitu (np. 100 000 euro we Francji), wysyłka będzie opodatkowana w Polsce jako sprzedaż krajowa.
„Pusta faktura” nie daje prawa do odliczenia podatku 2014-10-24 Ujęcie tzw. „pustej faktury” w deklaracji VAT-7 pozostaje bez wpływu na obowiązek jego zapłaty na podstawie ustawy podatku od towarów i usług.
Łatwiejsza wysyłka i odbiór faktur za pośrednictwem Poczty Polskiej 2014-04-23 Poczta Polska Usługi Cyfrowe (PPUC) uruchamia coraz więcej usług na platformie Envelo. Klienci biznesowi mogą już za pośrednictwem platformy wysyłać faktury papierowe i elektroniczne, a indywidualni odbierać swoje rachunki.
Akademia Podatnika: Kiedy można wysłać fakturę e-mailem? 2014-04-18 Fakturowanie w formie papierowej to dla wielu firm spory problem ze względu na koszty wysyłki i wydruku, a także czas, który trzeba na to poświęcić. Warto wobec tego wiedzieć, że przepisy jak najbardziej dopuszczają wystawianie i wysyłkę faktur w formie plików elektronicznych.
Akademia Podatnika: Podpis i pieczątka na fakturze – czy są konieczne? 2014-04-18 Podpisywanie i pieczętowanie faktur jest na tyle powszechne w polskich firmach, że może się wydawać niezbędne. Nie można jednak zapomnieć o tym, że gdyby podpis i pieczątka były konieczne, to wysyłka faktury e-mailem w formie elektronicznej nie byłaby możliwa.
Czy sprzedawcę można zmusić do poprawienia faktury? 2014-03-10 Co zrobić gdy treść faktury jest inna, niż życzy sobie tego nabywca? W jakich przypadkach można interweniować? Czy sprzedawca zawsze musi wystawić fakturę korygującą?
Kiedy paragon, kiedy faktura, a kiedy towar? 2013-12-18 Jedną z głównych cech e-sprzedaży jest szybkość transakcji. Może zdarzyć się tak, że e-przedsiębiorca już 2 stycznia stanie przed dylematem rozliczania podatków według nowych zasad.