Szczurek zastępuje Rostowskiego na stanowisku Ministra...
premier.gov.pl
Podatnik.info

Szczurek zastępuje Rostowskiego na stanowisku Ministra Finansów

Poniżej sylwetka nowego Ministra Finansów, zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie Prezesa Rady Ministrów (premier.gov.pl). 

Mateusz Szczurek urodził się 11 sierpnia 1975 roku. Doktor ekonomii University of Sussex. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1998 i 2007 odbył kursy ekonometrii International Center for Money and Banking Studies w Genewie i Londynie. W latach 1994-1997 brał udział we wspólnym programie i uzyskał tytuł Bachelor of Arts Uniwersytetu Warszawskiego i Columbia University in the City of New York, School of International and Public Affairs.

W 1997 uzyskał tytuł Master of Arts z ekonomii międzynarodowej University of Sussex.

Od 2011 był głównym ekonomistą ING Group na Europę Środkową i Wschodnią. W latach 1997-2011 ekonomista ING Barings, potem główny ekonomista ING Banku Śląskiego. Wykładowca ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, University of Sussex i Goethe Business School (Frankfurt).

W latach 2003-2005 współzałożyciel i prezes Towarzystwa Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich. Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Jest żonaty, ma 5 dzieci. Ciekawostka: Fotografuje i jeździ na rowerze (w ciągu ostatnich kilku lat przejechał 30 tys. km m.in. w Rwandzie, Azji Centralnej i Andach).

Tabelka ze wszystkimi zmianami stanowisk w rządzie.

Źródło: premier.gov.plPodatnik.info

 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 211 głosów
44%

przez telefon

92 głosów
53%

z komputera

112 głosów
1%

w oddziale w banku

2 głosów
2%

na poczcie lub w punktach opłat

5 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także