Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Szczurek zastępuje Rostowskiego na stanowisku Ministra...
premier.gov.pl
Podatnik.info

Szczurek zastępuje Rostowskiego na stanowisku Ministra Finansów

Premier Donald Tusk na zwołanej dziś konferencji prasowej ogłosił, że nowym Ministrem Finansów zostanie Mateusz Szczurek, który na tym stanowisku zastąpi pełniącego dotychczas ten urząd Jacka Rostowskiego. 

Poniżej sylwetka nowego Ministra Finansów, zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie Prezesa Rady Ministrów (premier.gov.pl). 

Mateusz Szczurek urodził się 11 sierpnia 1975 roku. Doktor ekonomii University of Sussex. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1998 i 2007 odbył kursy ekonometrii International Center for Money and Banking Studies w Genewie i Londynie. W latach 1994-1997 brał udział we wspólnym programie i uzyskał tytuł Bachelor of Arts Uniwersytetu Warszawskiego i Columbia University in the City of New York, School of International and Public Affairs.

W 1997 uzyskał tytuł Master of Arts z ekonomii międzynarodowej University of Sussex.

Od 2011 był głównym ekonomistą ING Group na Europę Środkową i Wschodnią. W latach 1997-2011 ekonomista ING Barings, potem główny ekonomista ING Banku Śląskiego. Wykładowca ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, University of Sussex i Goethe Business School (Frankfurt).

W latach 2003-2005 współzałożyciel i prezes Towarzystwa Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich. Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Jest żonaty, ma 5 dzieci. Ciekawostka: Fotografuje i jeździ na rowerze (w ciągu ostatnich kilku lat przejechał 30 tys. km m.in. w Rwandzie, Azji Centralnej i Andach).

Tabelka ze wszystkimi zmianami stanowisk w rządzie.

Źródło: premier.gov.plPodatnik.info

 

Loading Comments