Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 289 głosów
80%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

232 głosów
13%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

39 głosów
3%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

9 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Straty finansowe w związku z decyzją MF o zwolnieniu...
Redakcja
http://sxc.hu/

Straty finansowe w związku z decyzją MF o zwolnieniu podatkowym

Podziel się tym artykułem:   

Około 500-600 mln zł straci budżet państwa w 2011 roku z powodu decyzji MF, wydanej w 2009 roku, o zwolnieniu z podatku dochodowego gotówki wypłacanej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub funduszu związków zawodowych na działalność socjalną.

Wysokość strat wynika z szacunkowych obliczeń członków organizacji Pracodawcy RP.  Ich zdaniem dalsze utrzymywanie tego zwolnienia jest nieuzasadnione i może znacznie pogorszyć sytuację finansową kraju. Na pytanie zadane przez Pracodawców RP odnośnie rocznych strat budżetu spowodowanych zaprzestaniem odprowadzania wspomnianego podatku, resort finansów nie potrafił sformułować konkretnej, jednoznacznej odpowiedzi. Potwierdził jednak, że te zmiany niepotrzebnie obciążają budżet skarbu państwa.

 

Według przedsiębiorców organizacji, mimo złej sytuacji finansowej państwa, Ministerstwo Finansów nie zamierza szukać oszczędności w ramach zmiany obowiązujących przepisów o zwolnieniu z podatku dochodowego gotówki wypłacanej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub funduszu związków zawodowych na działalność socjalną.  

 

Pracodawcy RP skierowali pismo do wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, w którym zaznaczają, że od momentu wprowadzenia zmian w zwolnieniu z podatku dochodowego w 2009 roku, Ministerstwo Finansów nie dba o przychody budżetowe i jednocześnie łamie porozumienie z partnerami społecznymi. Zwracają uwagę na fakt, że realizację planu dotyczącego zwolnień, planowano jedynie na czas kryzysu, jednak został przyjęty i zaakceptowany w ramach stałego rozwiązania.

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl