Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Start kampanii „Zatrzymać przemyt”
http://sxc.hu/

Start kampanii „Zatrzymać przemyt”

Ochroniarze, wielkie pieniądze oraz przemówienie Prezydenta Pracodawców RP, Andrzeja Malinowskiego oznaczają jedno – oficjalne rozpoczęcie ogólnopolskiej kampanii ZATRZYMAĆ PRZEMYT.

Dlaczego musimy ZATRZYMAĆ PRZEMYT? Co minutę budżet państwa traci na przemycie wyrobów akcyzowych ok. 13 tys. zł, co w skali roku daje niebagatelną sumę 6 mld zł. W 2010 roku dziura budżetowa kraju wzrosła do ok. 84 mld zł. Ograniczenie przemytu oraz nielegalnego handlu pozwoliłoby m.in. na wybudowanie obwodnicy Warszawy lub stworzenie 200 tys. miejsc pracy w całej Polsce.

Prezydent Pracodawców RP, Andrzej Malinowski podkreślił, że przemyt powoduje nie tylko obniżenie dochodów budżetowych i osłabienie konkurencyjności gospodarki, ale także wzrost przestępczości i kryminogennych zachowań. Jego zdaniem współczesne państwo ma instrumenty – nie tylko represyjne – które mogą zdecydowanie ograniczyć rozmiary przemytu. Chodzi przede wszystkim o to, by chcieć i umieć z nich korzystać kierując się długofalowym interesem a nie doraźnymi, krótkowzrocznymi celami i potrzebami.

- 6 miliardów złotych w skali naszego państwa:
•    to więcej niż 1/10 wszystkich dochodów z akcyzy,
•    to prawie tyle samo, ile w ubiegłym roku wydano na płace w policji,
•    nieco ponad 6 mld zł ze swojego ubiegłorocznego zysku przekazał Narodowy Bank Polski by ratować nasz budżet,
•    6 miliardów w sześć miesięcy zarobiło nasze państwo na prywatyzacji,
•    za takie pieniądze rząd chce zinformatyzować do 2015 roku urzędy,
•    6 miliardów wynosiła w maju wartość rynkowa spółek giełdowych notowanych na rynku NewConnect,

- wyliczał Prezydent Pracodawców RP. - Pomyślcie więc państwo, ilu głodnym dzieciom można by za 6 miliardów złotych przygotować posiłki?! Ile stworzyć miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych?! Ile stypendiów ufundować młodym, zdolnym ludziom potrzebującym wsparcia?! - mówił Andrzej Malinowski.

Prowadzona przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej kampania informacyjna ma za zadanie uświadomić zarówno obywatelom, jak i organom administracji publicznej problem szarej strefy w sektorze wyrobów akcyzowych. W tym celu, na terenie całej Polski, zawisną billboardy informujące o planach, które można zrealizować podejmując konkretne działania na rzecz walki z niszczącym polską gospodarkę zjawiskiem przemytu. Prof. Witold Orłowski zwraca uwagę na znaczący wpływ przemytu na finanse publiczne, podkreślając, że szara strefa jest rakiem, który żeruje na gospodarce, ograniczając możliwości jej wzrostu i przyczyniając się do kłopotów w finansach publicznych. Kluczowym czynnikiem stymulującym szarą strefę jest względna łatwość w dostępie do nielegalnych towarów, w dużej mierze przemycanych z takich krajów jak Rosja, Ukraina i Białoruś, oraz ograniczona skuteczność zwalczania przemytu przez służby państwowe.

Rozpoczęcie działań informacyjnych poprzedziła debata „Zatrzymać przemyt”, do której zaproszeni zostali przedstawiciele rządu, administracji publicznej oraz biznesu. W tym gronie podpisano symboliczny dokument konstytuujący „Koalicję na rzecz walki z przemytem”. Pod deklarację podpisali się m.in. Krzysztof Kwiatkowski – Minister Sprawiedliwości oraz Grzegorz Smogorzewski, zastępca szefa Służby Celnej. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej zachęcają wszystkich, mających na uwadze dobro kraju, do złożenia podpisu pod deklaracją, opublikowaną na stronie internetowej kampanii.

Podczas konferencji inaugurującej kampanię ZATRZYMAĆ PRZEMYT Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski po raz pierwszy zaprezentował białą księgę stanowiącą zbiór rekomendacji dotyczących działań wspierających ograniczenie skali nielegalnego handlu i przemytu wyrobów akcyzowych. Wersję elektroniczną publikacji oraz wszelkie informacje na temat działań prowadzonych w ramach kampanii można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Pracodawcy RP
 

Loading Comments
Zainteresuje cię także