Sprawdź, jak w przyszłości może wyglądać Twoja praca!
http://sxc.hu/
inf. prasowa

Sprawdź, jak w przyszłości może wyglądać Twoja praca!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Gdziekolwiek nie spojrzeć trwa zacięta konkurencja przedsiębiorstw walczących o portfele klientów. Życie w świecie biznesu nie toczy się już od godziny 8 do 16 lecz trwa praktycznie na okrągło. Zmienia się też podejście do kariery zawodowej – coraz więcej osób decyduje się na pracę w elastycznych godzinach bądź w systemie „od projektu do projektu”. Rosnąca liczba osób podróżuje w celach służbowych, a nie może sobie pozwolić na  zerwanie kontaktu ze sprawami pozostawionymi na miejscu. Efekt – praca odrywa się od biurek i ląduje tam, gdzie akurat mamy do niej dostęp – na tablecie, laptopie czy telefonie.

Jesteśmy w czołówce!

Tempo rozwoju mobilnych rozwiązań w Polsce potwierdza raport niezależnej firmy badawczej Canalys (2012), który wskazuje, że nasz kraj to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków w tej dziedzinie. To, co widać w statystykach widać też w przedsiębiorstwach oferujących mobilne aplikacje – Rozwiązania tego typu prawdopodobnie szybko staną się standardem. Możliwość pracy na wielu platformach silnie wspiera rozwój biznesu. Dlatego wśród klientów rośnie zainteresowanie aplikacjami mobilnymi – wyjaśnia Dariusz Jarczyński z firmy PrimeSoft Polska. – Dlatego nasza firma zdecydowała się odpowiedzieć na te potrzeby: od początku tego roku użytkownicy systemu V-Desk mogą uzyskać do niego dostęp za pomocą telefonu komórkowego – dodaje Jarczyński.

Na jeszcze inny aspekt tego samego zjawiska zwraca Małgorzata Słodownik z serwisu Flotis.pl – Mobilne rozwiązania warunkują funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. W przypadku monitoringu pojazdów dostęp do danych z kilku platform pozwala cyklicznie  sprawdzać potrzebne dane, niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.

Czy stracą pracownicy?

Pytanie jednak co na to pracownicy? Czy przyzwyczają się do wdrażanych zmian? Możliwe, że nie będę mieli innego wyboru, bo zdaje się, że właśnie w takim kierunku zmierza sposób prowadzenia biznesu. Z drugiej strony, nie ma potrzeby martwić się na zapas, bo rozwiązania mobilne to narzędzia, które w gruncie rzeczy mogą sprzyjać pracownikom. Praca za pomocą telefonu czy tabletu to z punktu widzenia zatrudnionego obiecujące rozwiązanie. Zwłaszcza, jeżeli osoba taka często podróżuje czy opiekuje się dziećmi. Mobilność to w tym przypadku gwarancja elastyczności a trzeba pamiętać też, że trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami, zaspakajającymi coraz to nowe potrzeby.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Elastyczny czas pracy już od września 2013