Sprawdź, jak w przyszłości może wyglądać Twoja praca!
http://sxc.hu/
inf. prasowa

Sprawdź, jak w przyszłości może wyglądać Twoja praca!

Gdziekolwiek nie spojrzeć trwa zacięta konkurencja przedsiębiorstw walczących o portfele klientów. Życie w świecie biznesu nie toczy się już od godziny 8 do 16 lecz trwa praktycznie na okrągło. Zmienia się też podejście do kariery zawodowej – coraz więcej osób decyduje się na pracę w elastycznych godzinach bądź w systemie „od projektu do projektu”. Rosnąca liczba osób podróżuje w celach służbowych, a nie może sobie pozwolić na  zerwanie kontaktu ze sprawami pozostawionymi na miejscu. Efekt – praca odrywa się od biurek i ląduje tam, gdzie akurat mamy do niej dostęp – na tablecie, laptopie czy telefonie.

Jesteśmy w czołówce!

Tempo rozwoju mobilnych rozwiązań w Polsce potwierdza raport niezależnej firmy badawczej Canalys (2012), który wskazuje, że nasz kraj to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków w tej dziedzinie. To, co widać w statystykach widać też w przedsiębiorstwach oferujących mobilne aplikacje – Rozwiązania tego typu prawdopodobnie szybko staną się standardem. Możliwość pracy na wielu platformach silnie wspiera rozwój biznesu. Dlatego wśród klientów rośnie zainteresowanie aplikacjami mobilnymi – wyjaśnia Dariusz Jarczyński z firmy PrimeSoft Polska. – Dlatego nasza firma zdecydowała się odpowiedzieć na te potrzeby: od początku tego roku użytkownicy systemu V-Desk mogą uzyskać do niego dostęp za pomocą telefonu komórkowego – dodaje Jarczyński.

Na jeszcze inny aspekt tego samego zjawiska zwraca Małgorzata Słodownik z serwisu Flotis.pl – Mobilne rozwiązania warunkują funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. W przypadku monitoringu pojazdów dostęp do danych z kilku platform pozwala cyklicznie  sprawdzać potrzebne dane, niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.

Czy stracą pracownicy?

Pytanie jednak co na to pracownicy? Czy przyzwyczają się do wdrażanych zmian? Możliwe, że nie będę mieli innego wyboru, bo zdaje się, że właśnie w takim kierunku zmierza sposób prowadzenia biznesu. Z drugiej strony, nie ma potrzeby martwić się na zapas, bo rozwiązania mobilne to narzędzia, które w gruncie rzeczy mogą sprzyjać pracownikom. Praca za pomocą telefonu czy tabletu to z punktu widzenia zatrudnionego obiecujące rozwiązanie. Zwłaszcza, jeżeli osoba taka często podróżuje czy opiekuje się dziećmi. Mobilność to w tym przypadku gwarancja elastyczności a trzeba pamiętać też, że trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami, zaspakajającymi coraz to nowe potrzeby.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także