Gorące tematy
Czy Jednolity Plik Kontrolny pomoże w walce z oszustami podatkowymi?
Wyniki sondażu: sondaż 56 głosów
16%

Tak

9 głosów
63%

Nie

35 głosów
21%

Firmy i tak mają lepszych doradców podatkowych niż fiskus

12 głosów
Kalendarz podatnika
Służba Celna przekonuje:
Redakcja
http://sxc.hu/

Służba Celna przekonuje: "Nie przemycaj"

Podziel się tym artykułem:   

"Nie przemycaj. Przemycając, krzywdzisz siebie i Twoich bliskich. Nie przemycaj – wybierz uczciwe życie" - między innymi takim hasłem Służba Celna będzie przekonywać, że przemyt to poważne przestępstwo. Kampania medialna "Nie przemycaj" ruszyła właśnie we wschodnich województwach naszego kraju. 

Służba celna przekonuje młodych ludzi, że nie warto zajmować się przemytem, bo to przestępstwo. Tym samym chce też zmniejszyć skalę groźnego zjawiska, jakim jest przemyt. Zdaniem niektórych przemyt nie różni się znacznie od innych sposobów zarobkowania, a pokutyje też mit, że kary za niego nie są groźne. 

 


O tym, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą przemyt, będą przekonywani nie tylko potencjalni sprawcy, ale też osoby, które mogą kupować przemycane towary. Służba Celna podnosi przy tym argumenty o szkodliwości przemytu dla budżetu państwa i jego wpływie na spadek produkcji i wzrost bezrobocia w lokalnych firmach. Działalność przemytnicza często wiążę się również z innymi niebezpiecznymi zjawiskami, jak korupcja, groźby i przemoc, jest także jednym ze źródeł finansowania zorganizowanych grup przestępczych.

 


Kampania uczuli również, że kary za przemyt mogą być bardzo dotkliwe dotkliwe - zaczynając od konfiskaty towaru i pojazdu służącego do przemytu, kończąc na wysokich grzywnach i karze pozbawienia wolności.

 


Kampania "Nie przemycaj" potrwa od 13 czerwca do 3 lipca w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Obejmie lokalne media, przejścia graniczne i przygraniczne parafie. 

 

headernieprzemycaj_500

Podziel się tym artykułem: