Ryczałt atrakcyjny dla podatników czerpiących korzyści...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ryczałt atrakcyjny dla podatników czerpiących korzyści z najmu prywatnego

Rozliczając PIT-y 2013 osoby uzyskujące przychody z najmu i opodatkowane ryczałtem muszą złożyć zeznanie roczne do 31 stycznia 2014 r. W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie bezpłatnego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Posiada on na bieżąco aktualizowane formularze podatkowe, w tym m. in. druki PIT-28, za pomocą których z urzędem skarbowym rozliczają się ryczałtowcy.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Jak rozliczyć PIT-28?

Najem prywatny opodatkowany jest jedną stawką ryczałtu ewidencjonowanego, czyli 8,5 proc. Oznacza to, że podatnik nie musi prowadzić ewidencji przychodów, jeżeli ich wysokość wynika z umowy zawartej w formie pisemnej. Wysokość ryczałtu należy obliczać samodzielnie i wpłacać co miesiąc (lub co kwartał przy spełnieniu określonych warunków) do właściwego według naszego miejsca zamieszkania urzędu skarbowego w terminie do 20 dnia następnego miesiąca, a za grudzień - w terminie złożenia zeznania PIT-28.

Osiągnięty przez podatnika przychód można pomniejszyć w PIT-28 o m.in. o składki zapłacone na własne ubezpieczenie społeczne, darowizny lub wydatki rehabilitacyjne.

Dotyczy to także składek zapłaconych na ubezpieczenie zdrowotne, pod warunkiem, że tych samych wydatków podatnik nie odliczył wcześniej od innych dochodów lub podatku, rozliczanych według zasad ogólnych (skali podatkowej). Dodatkowo należy pamiętać, iż jeżeli oprócz przychodów z najmu uzyskujemy również inne dochody, np. ze stosunku pracy, to musimy się z nich rozliczyć z fiskusem w odrębnym zeznaniu rocznym (np. PIT-37).

Oprócz tego warto pamiętać, że jeśli w kolejnym roku podatnik nadal chce rozliczać przychody z najmu w formie ryczałtu, to nie musi składać oświadczenia potwierdzającego swoją wole w urzędzie skarbowym.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także