Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 424 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

83 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

89 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

252 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Rozwiąż test, przygotuj biznesplan i wygraj 60 tys. zł
KS
inf. prasowa
PARP

Rozwiąż test, przygotuj biznesplan i wygraj 60 tys. zł

Podziel się tym artykułem:   

Młodym, przyszłym przedsiębiorcom brakuje wiedzy i pieniędzy,  które pozwoliłyby im zacząć pracę na swoim. Do założenia własnej firmy zachęcać ma konkurs skierowany do osób w wieku 18-29 lat, organizowany w ramach Narodowego Programu Przedsiębiorczości.

Pierwszy etap, czyli test z przedsiębiorczości właśnie wystartował.    

Do wygrania 60 tys. zł w drugim etapie konkursu

Punkt ciężkości Narodowego Programu Przedsiębiorczości został położony na działania edukacyjne oraz aktywności angażujące młodych przedsiębiorców do uczestniczenia w kampanii. Od 19 listopada do 18 grudnia zostanie przeprowadzony test z przedsiębiorczości. W teście znajdą się pytania otwarte oraz zamknięte, a jego poprawne wypełnienie będzie kwalifikowało do dalszego etapu konkursu polegającego na przygotowywaniu biznesplanów, z których najlepszy zostanie nagrodzony 60 tys. zł na realizację.

W konkursie będą mogły wziąć udział osoby pełnoletnie, które w dniu przystąpienia do Konkursu nie ukończyły 29 lat, osoby nie prowadzące zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających przystąpienie do Konkursu oraz osoby mieszkające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Młodzi o pracy na własny rachunek

W grupie osób najmłodszych (18-23 lat) odsetek wskazujących na korzyści wynikające z prowadzenia własnej firmy (32,9 proc.) jest prawie trzykrotnie większy niż w grupie 40-latków (13 proc.). W zakresie szczegółowych zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, najmniejszy problem dla ankietowanych stanowi wybór prowadzonej działalności (37,4 proc.) oraz prowadzenie rozliczeń z klientami tj. wystawiania faktur (47,4 proc.). Słabym punktem młodych przedsiębiorców jest pozyskanie pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności (26,1 proc.) oraz opracowanie biznesplanu (31,9 proc.). „Młodzi przedsiębiorcy mają potencjał, niepoprawny entuzjazm i szaleństwo. Dlatego warto stworzyć im odpowiednie warunki, umożliwiające zdobycie kompetencji oraz wiedzy. W takim ujęciu Narodowy Program Przedsiębiorczości stanowi pozytywną odpowiedź, dla tych, którzy ciągle są niepewni pracy na własny rachunek – uważa Michał Bańka, Dyrektor Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu.

 

 

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl