Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Rozlicz PIT przez internet z Podatnik.info w kilka minut
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Rozlicz PIT przez internet z Podatnik.info w kilka minut

Skutecznym sposobem na proste i szybkie rozliczenie się z fiskusem jest wypełnienie e-PIT. Można to zrobić np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info.

Program umożliwia wypełnienie zeznań podatkowych PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 oraz załączników PIT/B, PIT/D, PIT-2K, PIT/M, PIT/O,PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28A i PIT-28B. Ponadto aplikacja PIT pro 2013 umożliwia zaktualizowanie swoich danych osobowych za pomocą druku ZAP-3. Wypełniając PIT online nie tylko zaoszczędzamy własny czas i pieniądze, ale także znacznie zwiększamy swoje szanse na szybsze otrzymanie nadpłaty podatku niż w przypadku złożenia deklaracji podatkowej w tradycyjny sposób.

Jak wysłać PIT przez internet?

Aby prawidłowo wypełnić e-PIT, powinniśmy zgromadzić wszystkie dokumenty niezbędne do tej czynności. Mogą to być zarówno informacje przekazane przez płatnika (np. PIT-11, PIT-8C), jak i dowody potwierdzające przysługujące nam prawo do skorzystania z preferencyjnych ulg i odliczeń. Następnie musimy dokonać wyboru właściwego dla naszego miejsca zamieszkania urzędu skarbowego oraz sposobu rozliczenia. Dodatkowo dużym ułatwieniem dla podatnika jest brak konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego, ponieważ system e-Deklaracje identyfikuje użytkownika za pomocą następujących danych:

 • imienia,
 • nazwiska,
 • daty urodzenia,
 • identyfikatora podatkowego
 • kwoty przychodu z zeznania za 2012 r.


Po wprowadzeniu danych identyfikacyjnych oraz rachunkowych należy wysłać e-PIT do Ministerstwa Finansów i oczekiwać na otrzymanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). Stanowi ono jedyne potwierdzenie dotarcia zeznania złożonego drogą elektroniczną do urzędu. Najczęściej UPO otrzymuje się w ciągu 24 godzin od chwili wysłania deklaracji podatkowej.

Nie zwlekaj i już dziś rozlicz się w prosty sposób darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

 • Darmowy program za 0 zł
 • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
 • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
 • Szybki zwrot nadpłaty podatku
 • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
 • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.Podatnik.info 

Loading Comments