Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
Wyniki sondażu: sondaż 463 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

93 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

96 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

274 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Rekordowo dużo PIT-ów złożonych przez internet
Redakcja
http://sxc.hu/

Rekordowo dużo PIT-ów złożonych przez internet

Podziel się tym artykułem:   

Ponad 1,2 miliona podatników rozliczyło się w tym roku przez internet, składając prawie milion elektronicznych deklaracji. To prawie trzy razy więcej niż rok temu. 

Przed ostatecznym terminem rozliczenia za 2010 rok do urzędów skarbowych wpłynęło ponad 950 tysięcy e-deklaracji. Ponieważ część podatników rozliczyło się wspólnie z małżonkiem, w rezultacje internetową metodę złożenia PIT-a wybrało ponad 1,2 miliona osób. Podatnicy składali nie tylko najpopularniejszy PIT-37, ale także PIT 28, 6, 36L, 38, 39 oraz PIT 16, 16A i 19A, zarówno z podpisem kwalifikowanym, jak i bez niego. Najwięcej elektronicznych PIT-ów złożono w województwach mazowieckim (ponad 161 tys.), śląskim (107 tys.) i małopolskim (90 tys.). 

 


Rok temu podatnicy złożyli przez internet 324 192 zeznań. W tym roku Ministerstwo Finansów zainwestowało w promocję, co spowodowało lawinowy wzrost liczby składanych deklaracji. Resort był obecny w mediach społecznościowych, przygotował filmy reklamowe i pomagał w rozliczeniu przez internet przez platformę www.szybkipit.pl. Składanie PIT-ów przez internet było również bardziej dostępne dzięki wprowadzeniu możliwości wspólnego rozliczenia małżonków bez dodatkowych formalności i składania elektronicznej korekty deklaracji. 


Źródło: MF

Podziel się tym artykułem: