Rekordowo dużo PIT-ów złożonych przez internet
http://sxc.hu/

Rekordowo dużo PIT-ów złożonych przez internet

Ponad 1,2 miliona podatników rozliczyło się w tym roku przez internet, składając prawie milion elektronicznych deklaracji. To prawie trzy razy więcej niż rok temu. 

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przed ostatecznym terminem rozliczenia za 2010 rok do urzędów skarbowych wpłynęło ponad 950 tysięcy e-deklaracji. Ponieważ część podatników rozliczyło się wspólnie z małżonkiem, w rezultacje internetową metodę złożenia PIT-a wybrało ponad 1,2 miliona osób. Podatnicy składali nie tylko najpopularniejszy PIT-37, ale także PIT 28, 6, 36L, 38, 39 oraz PIT 16, 16A i 19A, zarówno z podpisem kwalifikowanym, jak i bez niego. Najwięcej elektronicznych PIT-ów złożono w województwach mazowieckim (ponad 161 tys.), śląskim (107 tys.) i małopolskim (90 tys.). 

 


Rok temu podatnicy złożyli przez internet 324 192 zeznań. W tym roku Ministerstwo Finansów zainwestowało w promocję, co spowodowało lawinowy wzrost liczby składanych deklaracji. Resort był obecny w mediach społecznościowych, przygotował filmy reklamowe i pomagał w rozliczeniu przez internet przez platformę www.szybkipit.pl. Składanie PIT-ów przez internet było również bardziej dostępne dzięki wprowadzeniu możliwości wspólnego rozliczenia małżonków bez dodatkowych formalności i składania elektronicznej korekty deklaracji. 


Źródło: MF

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem