Program do PIT 2018/2019 - jakie cechy powinien posiadać?
FreeImages
Podatnik.Info

Program do PIT 2018/2019 - jakie cechy powinien posiadać?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Producenci aplikacji do rozliczania PIT co roku prześcigają się w opracowywaniu najwygodniejszej metody rozliczenia z fiskusem. Na co należy zwrócić uwagę, starając się znaleźć najlepszy program do PIT?

  

Najlepszy program do PIT a proces uzupełniania deklaracji

Za najlepszy program do PIT nie można uznać aplikacji, która nie oferuje pomocy w wyliczaniu opodatkowania uzyskanego wynagrodzenia – zarówno na poziomie samoczynnego podliczenia odpowiednich kolumn, jak i zaokrąglenia finalnej wartości zgodnie z odgórnie ustalonymi procedurami. Użytkownik aplikacji podatkowej nie powinien również napotykać na problemy w zagadnieniach związanych z prawidłowym uwzględnieniem odpisów od podatku i dochodu.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia załączników, które okazują się niezbędne do poprawnego odpisania ulg i odliczeń. To właśnie program PIT jest odpowiedzialny za bezawaryjne przekształcenie uzupełnianych przez nas dokumentów w tzw. Jednolity Plik Kontrolny (JPK), mający na celu scalenie deklaracji z uzupełnionymi załącznikami. Podatnik, który ma zamiar znaleźć najlepszy program do PIT, oczekuje od niego bezawaryjności podczas całego procesu uzupełniania formularza.

 

Czy najlepszy program do PIT ma prawo przestać działać?

Każdy (nawet najlepszy) program do PIT przez internet może odmówić nam posłuszeństwa. Co może być przyczyną niespodziewanej awarii? Źródłem problemu mogą być rozmaite czynniki, takie jak błąd systemu operacyjnego, awaria przeglądarki, a nawet chwilowe problemy z pracą dysku twardego. Z perspektywy użytkownika, najważniejszą kwestią jest ustalenie przyczyny usterki i jej eliminacja.

 

Właśnie w takich sytuacjach kluczową rolę odgrywa wsparcie techniczne, które powinien posiadać najlepszy program do PIT, jak np. Program PIT Pro 2018/2019. Użytkownik, u którego wystąpił problem, musiałby wówczas jedynie wysłać szczegółowy raport o błędzie z poziomu aplikacji, dzięki czemu zespół specjalistów zostanie poinformowany o prawdopodobnym źródle awarii.

  

Jaki program PIT Wybrać? 

Jaka aplikacja łączy powyższe cechy, które powinien posiadać najlepszy program do PIT? Program PIT PRO 2018/2019, wraz z programem mobilnym PIT APP. Oprogramowanie to oferuje wszystkie narzędzia wymagane do komfortowego złożenia deklaracji podatkowej, nie wiążąc się przy tym z żadnymi wydatkami. Z możliwości PIT Pro 2018 skorzystano już ponad 13 milionów razy – sprawdź, dlaczego właśnie on stanowi najlepszy program do PIT 2019!

 

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
5 powodów, dla których powinieneś rozliczyć podatek przez Program PIT 2019