Prognoza wyników Wind Mobile za 2014 r.
http://sxc.hu/
Progress Holding Sp. z o.o.

Prognoza wyników Wind Mobile za 2014 r.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przy dużych obrotach na poziomie 94 tys. zł. Jednakże około godziny 14.00 zapał ustał i kurs wrócił do poziomu 7,01 zł.


Informacje w zasadzie są pozytywne, na koniec 2014 r przychody ze sprzedaży wyniosły 55 mln PLN, EBITDA 11 mln PLN, zysk netto 7 mln PLN (plan wynosił 61 mln zł przychodów, a zysk netto 9 mln zł.) Wykonanie planu zysku wyniosło 78%, jednakże po 3 kwartałach przychody wyniosły 30,2 mln zł, a zysk netto 2,5 mln zł. Dlatego też inwestorzy spodziewali się, że trudno będzie osiągnąć założony plan.


Zapewne Zarząd spodziewał się niewykonania planu i podał komunikat w takiej formie, aby uspokoić inwestorów. Komunikując, że dochody z realizowanych kontraktów zostały przesunięte na 2015 r. Najciekawszą informacją dla inwestorów jest rozpoczęcie wdrożenia ¬ - LiveBank [jest to wirtualny oddział banku – www.livebank24.pl] – na rynku zagranicznym. Jeśli projekt nabierze rozmachu, to można się spodziewać wzrostu cen akcji.

Niedobrze, że w danych historycznych zostanie ślad, że zarząd nie wykonał prognoz za 2014 r.


Zapowiadana akwizycja na Bliskim Wschodzie komplikuje się i z dzisiejszej perspektywy nagłośnienie tej sprawy nie było potrzebne. Transakcja jest bardziej złożona, a jej korzyść dla Spółki wątpliwa. Na osłodę inwestorom podano informacje o rozważanych innych przejęciach. Debiut spółki na GPW spodziewany jest na przełomie 1 i 2 kwartału 2015 r.


Progress Holding Sp. z o.o.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Akcje Selvity debiutowały ze wzrostem 0,7 proc. do 15,1 zł