Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
sondaż 25 głosów
4%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

1 głosów
84%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

21 głosów
12%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

3 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Problem z rozliczaniem opłat za e-myto. Brakuje rąk do...
Redakcja
http://sxc.hu/

Problem z rozliczaniem opłat za e-myto. Brakuje rąk do pracy.

Podziel się tym artykułem:   

Opłata elektroniczna za przejazd samochodów ciężarowych i autobusów, zwana e-mytem, wchodzi w życie 1 lipca. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiada, że może nie być w stanie rozliczyć kierowców bez dodatkowych etatów.

System notowania przejazdów kierowców będzie składał się z elektronicznego nadajnika w pojeździe oraz anten dalekiego zasięgu rozmieszczonych przy drogach, po których przejazd będzie płatny. Przekazy z odbiornika antenowego automatycznie zarejestrują przejazd danego pojazdu i naliczą w systemie odpowiednią opłatę należną za użytkowanie danej drogi. Opłaty będą wynosić od 0,20 zł do 0,53 zł za kilometr za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi oraz od 0,16 zł do 0,42 zł za kilometr dla pozostałych dróg krajowych. Stawka jest uzależniona od szkodliwości samochodu dla środowiska, czyli od wielkości pojazdu i klasy silnika.


Kontrolą wpłacanych należności za przejazdy ma się zająć Inspekcja Transportu Drogowego. Co więcej, Inspektorzy mają się zająć również sprawdzaniem, czy wszystkie auta, które mają obowiązek zainstalowania nadajnika, taki posiadają oraz kontrolą, czy system działa poprawnie.ITD zwraca jednocześnie uwagę na fakt, iż nie przyznano jej możliwości zatrudnienia osób, które miałyby zajmować się obsługą systemu e-myta. Dodaje również, że obecnie zatrudnieni inspektorzy posiadają już bardzo rozbudowany zakres obowiązków. Mimo wszystko Inspektorat zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby system ruszył i działał poprawnie. Nie wyklucza również poproszenia o pomoc innych służb.

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl