Pracodawcy RP: 6 mln zł oszczędności dzięki ustawie dereglamentacyjnej - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika
Pracodawcy RP: 6 mln zł oszczędności dzięki ustawie...
Redakcja
http://sxc.hu/

Pracodawcy RP: 6 mln zł oszczędności dzięki ustawie dereglamentacyjnej

Podziel się tym artykułem:   

Jedna z największych organizacji zrzeszajacych polskich przedsiębiorców szacuje, że ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych, która niedawno weszła w życie, przyniesie oszczędności rzędu 6 mln złotych. Pracodawcy RP zapowiadają, że to dopiero początek zmian.

Pracodawcy RP są zadowoleni z zalet nowych przepisów tym bardziej, że sami są współautorami ustawy. Przypomnijmy, że 1 lipca zaczęły obowiązywać nowe przepisy, które dla przedsiębiorców i obywateli oznaczają wiele ułatwień. Wśród nich jest między innymi możliwość składania oświadczeń w wielu sprawach, w których do tej pory konieczne były zaświadczenia z urzędów. - Wprowadzenie kultury oświadczeń jest w naszej ocenie wyrazem długo oczekiwanego zaufania Państwa do obywateli. Wreszcie nie trzeba będzie udowadniać oczywistych rzeczy stertą papierów, do zdobycia których potrzebne jest objechanie kilku urzędów – zaznacza Piotr Rogowiecki, ekspert Pracodawców RP. 

 


Ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych to także możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółki prawa handlowego i przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, wykonującego jednoosobową działalność gospodarczą, w jednoosobową spółkę kapitałową. 

 


Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) to spore ułatwienie w zakresie rejestracji i wszelkich zmian działalności gospodarczej. Ustawa znosi również obowiązek składania oświadczeń o nadaniu numeru NIP i REGON czy składania zaświadczeń o niekaralności (ale tylko wówczas, gdy odpowieni organ może sam zdobyć na ten temat informacje). Nie będzie już również konieczności przedstawiania zaświadczeń o wpisie do ewidencji działalności czy KRS. Odtąd wystarczy podanie odpowiedniego numeru rejestru. 

 


Pracodawcy RP zapowiadają, że wprowadzona ustawa przyniesie oszczędności rzędu 6 mln złotych, które zamiast zasilać kasy urzędów wydających zaświadczenia i prowadzących rejestry, zostaną w kieszeni przedsiębiorców i obywateli. 

 


Ustawa dereglamentacyjna to dopiero początek zmian. Pracodawcy RP już zapowiadają kolejne ułatwienia i kolejne zmiany w przepisach. 

 

Źródło: http://www.pracodawcyrp.pl/

Podziel się tym artykułem: