Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 289 głosów
80%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

232 głosów
13%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

39 głosów
3%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

9 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Pracodawcy coraz chętniej przesyłają PIT-11 przez...
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Pracodawcy coraz chętniej przesyłają PIT-11 przez internet

Podziel się tym artykułem:   

Rozwój systemu e-Deklaracje to nie tylko korzyści dla podatników, ale również dla płatników. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na przekazanie fiskusowi informacji o dochodach zatrudnianych przez siebie osób przez drogą elektroniczną. 

Interaktywny PIT-11 to oszczędność zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika

Złożenie informacji PIT-11 drogą elektroniczną jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla instytucji zatrudniających dużą liczbę pracowników. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza swój czas oraz pieniądze.

O rosnącym rozwoju e-administracji wśród firm świadczy fakt, że w 2012 r. z elektronicznej formy przesyłania dokumentów pracowniczych (m. in. PIT-11 i PIT-8C) do organów skarbowych skorzystało ponad 4 miliony przedsiębiorców.

Jak rozliczyć PIT-11 przez internet?

Płatnik ma obowiązek dostarczyć pracownikowi oraz właściwemu dla jego miejsca zamieszkania urzędowi skarbowemu informację PIT-11 do końca lutego. Najwygodniej będzie to zrobić przez internet, m. in. z powodu uniknięcia w ten sposób ryzyka wydania podatnikowi i organowi skarbowemu PIT-11 na nieaktualnym druku.

Pracodawca chcący przesyłać PIT-11 drogą elektroniczną musi pamiętać, że musi jednorazowo złożyć we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym formularz UPL-1 w formie papierowej. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania płatnik będzie mógł przesyłać dokumentację podatkową pracowników do organów skarbowych znajdujących się w całym kraju. Jeśli przedsiębiorca już wcześniej złożył formularz UPL-1 (np. w ubiegłym roku) i pełnomocnictwo nie zostało odwołane, to nie musi wykonywać tej czynności ponownie.

Pracownik o wiele wygodniej złoży e-PIT

Podatnik zaraz po otrzymaniu od płatnika informacji PIT-11 może łatwo i szybko złożyć zeznanie podatkowe bez wychodzenia z domu. W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatkuWszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl