Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 394 głosów
85%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

333 głosów
10%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Ponad tysiąc przedsiębiorców zarejestrowanych na...
Redakcja
http://sxc.hu/

Ponad tysiąc przedsiębiorców zarejestrowanych na platformie CEIDG

Podziel się tym artykułem:   

Ministerstwo Finansów informuje, że już w pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu informatycznego, na platformie CEIDG zarejestrowało się ponad tysiąc przedsiębiorców. Wśród najbardziej aktywnych przedsiębiorczo województw, wicepremier Waldemar Pawlak wymienił: mazowieckie, śląskie i pomorskie.

Wszystkich wpisów w systemie na różnym poziomie przetwarzania odnotowaliśmy ponad 4 600 – powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 lipca 2011 r. w MG. Najczęściej rejestrowane branże to sprzedaż detaliczna wysyłkowo przez Internet, sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową oraz działalność budowlana. Biorąc pod uwagę podział na gminy, najwięcej osób, które zdecydowały się założyć firmę, dokonało wpisu w Gdańsku, Częstochowie, Lublinie oraz Warszawie Mokotów – poinformował Pawlak.


Wicepremier przypomniał o funkcjonalności nowego systemu informatycznego, który dostępny jest od 1 lipca br. Zaznaczył, że od kilku dni każdy obywatel może zarejestrować firmę lub zawiesić jej działalność za pomocą internetu. Ponadto zwrócił uwagę na swobodny dostęp do danych ewidencyjnych wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce - Dzięki temu możemy sprawdzić np. informację o firmie, z którą planujemy współpracę – wyjaśnił wicepremier Pawlak.


W spotkaniu udział wziął również wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan, odpowiedzialny za wdrażanie projektu CEIDG. Podczas konferencji poinformował dziennikarzy, że od końca 2011 r. będą jednocześnie funkcjonowały rejestry w gminach i elektroniczny rejestr CEIDG. Jak twierdzi wiceminister, Jest to okres przejściowy na uzupełnienie danych przez wszystkich przedsiębiorców. Będą oni mogli korzystać również z pomocy urzędów skarbowych czy gmin, w których prowadzą działalność gospodarczą.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl