Ponad 460 firm zarejestrowanych w CEIDG
http://sxc.hu/

Ponad 460 firm zarejestrowanych w CEIDG

Pierwsza osoba w Polsce została zarejestrowany w systemie CEIDG w gminie Świnna, powiat Żywiecki. Firma będzie prowadziła usługi remontowo – budowlane. Natomiast samodzielnie, jako pierwszy, poprzez portal www.firma.gov.pl działalność z zakresu obsługi nieruchomości rozpoczął przedsiębiorca z Elbląga.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ponadto do 1 lipca 2011 r. z gminnych ewidencji działalności gospodarczej przekazano do CEIDG 460 tys. wpisów przedsiębiorców.

 

Ze względu na ogromne zainteresowanie CEIDG, w godzinach porannych nastąpiło spowolnienie działania systemu. Spowodowane było to wyjątkowo dużą liczbą jednoczesnych połączeń i okresowym przeciążeniem sieci. Problemy zostały usunięte i obecnie wszystko działa prawidłowo.

 

W pierwszym dniu zawiódł jeden z elementów systemu. Dodatkowy firewall nie wytrzymał obciążenia ponad 2,5 mln zapytań. Po przekonfigurowaniu, CEIDG działa bez problemu.

 

***

 

Pytania związane z zasadami rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorców będących osobami fizycznymi należy kierować na adres epk@mg.gov.pl  lub za pośrednictwem strony Pojedynczego Punktu Kontaktowego www.eugo.gov.pl

Pytania i uwagi związane z funkcjonowaniem systemu informatycznego Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) należy kierować na adres ceidg@mg.gov.pl

Pytania związane z migracją danych do CEIDG oraz Systemem Automatyzacji Gminnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (SAGED) należy kierować na adres saged@mg.gov.pl

 

Kontakt telefoniczny:

Informacje dotyczące funkcjonowania CEIDG pracownicy urzędów i przedsiębiorcy mogą uzyskać poprzez Punkt Informacyjny Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 16:15 pod numerem telefonu: 22 693 59 61.

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Najwięcej firm powstaje w poniedziałek