Polskie firmy budowlane mogą zaistnieć na azjatyckim rynku
http://sxc.hu/

Polskie firmy budowlane mogą zaistnieć na azjatyckim rynku

Polskie firmy z sektora budowlanego mają szansę na udział w misjach biznesowych w Japonii organizowanych w ramach programu EU Gateway to Japan and Korea, który koordynuje firma doradcza Deloitte.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

W ramach projektu wybrane podmioty z sektora będą mogły zaprezentować swoją ofertę firmom japońskim zainteresowanym współpracą z Europą. Termin składania aplikacji mija 8 maja 2012 r. Misje odbędą się w dniach 24-28 września 2012 r. w Tokio.

Program jest szansą dla firm oferujących różnego typu usługi

W misji biznesowej w Japonii mogą wziąć udział m.in. firmy dostarczające technologie (np. rozwiązania energooszczędne lub minimalizujące skutki trzęsień ziemi i innych klęsk żywiołowych) oraz materiały związane z inżynierią, projektowaniem, budową, montażem oraz wykończeniem budynków publicznych i prywatnych. Dodatkowo, w programie mogą wziąć również udział podmioty zajmujące się inwestycjami w infrastrukturę, takimi jak drogi, lotniska czy porty.

Szansa na nowe kontakty biznesowe

Przedstawiciele firm z sektora budowlanego, którzy wzięli aktywny udział w poprzednich edycjach programu EU Gateway, oceniają go bardzo pozytywnie. Przede wszystkim doceniają możliwość spotkań z kontrahentami z Azji, które wcześniej nie były dla nich osiągalne.

„Możliwość prezentacji pod szyldem EU Gateway to ogromna szansa dla firmy i jej rozwoju. Porównując ten świetnie zorganizowany Program do samodzielnie podejmowanych inicjatyw warto zauważyć, że znika bariera komunikacyjna a stosunki gospodarcze rozpoczynają się od bardziej zaawansowanego poziomu. Firmy japońskie są bardzo zainteresowane Misjami Biznesowym i poświęcają wiele uwagi uczestnikom Programu oraz ich produktom.” – komentuje Fanel Videanu, Import / Export Manager w firmie S.C. TITAN MAR S.A.

Złożenie zgłoszenia do programu jest bezpłatne

Firma doradcza Deloitte, w ramach realizacji programu EU Gateway, jest odpowiedzialna za rekrutację firm do programu, wraz z Komisją Europejską bierze udział w procesie selekcji podmiotów zainteresowanych uczestnictwem, jak również zapewnia wsparcie na etapie przygotowań do misji dla wybranych przedsiębiorstw europejskich.

Zarówno aplikacja do programu EU Gateway jak i bieżące wsparcie koordynatora programu są bezpłatne. W trakcie misji biznesowych EU Gateway to Japan and Korea przedsiębiorstwa europejskie mogą zapoznać się z warunkami działania na rynku japońskim i południowokoreańskim, dzięki pomocy doświadczonych doradców oraz udostępnieniu sektorowych badań rynku. Zakwalifikowane firmy otrzymują również każdorazowo wsparcie finansowe w czasie przygotowań i uczestnictwa w misji biznesowej.

Jest to kolejna edycja programu EU Gateway, finansowanego i zarządzanego przez Unię Europejską, który ma pomóc przedsiębiorcom z krajów członkowskich rozwijać kontakty na rynkach azjatyckich.

Formularz aplikacyjny na misje biznesowe oraz dodatkowe informacje, w tym harmonogram rekrutacyjny dla pozostałych misji i sektorów znajdują się TUTAJ.

 

Źródło: Deloitte

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak Unia marnotrawi pieniądze?