Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Polskie firmy budowlane mogą zaistnieć na azjatyckim rynku
http://sxc.hu/

Polskie firmy budowlane mogą zaistnieć na azjatyckim rynku

Polskie firmy z sektora budowlanego mają szansę na udział w misjach biznesowych w Japonii organizowanych w ramach programu EU Gateway to Japan and Korea, który koordynuje firma doradcza Deloitte.

W ramach projektu wybrane podmioty z sektora będą mogły zaprezentować swoją ofertę firmom japońskim zainteresowanym współpracą z Europą. Termin składania aplikacji mija 8 maja 2012 r. Misje odbędą się w dniach 24-28 września 2012 r. w Tokio.

Program jest szansą dla firm oferujących różnego typu usługi

W misji biznesowej w Japonii mogą wziąć udział m.in. firmy dostarczające technologie (np. rozwiązania energooszczędne lub minimalizujące skutki trzęsień ziemi i innych klęsk żywiołowych) oraz materiały związane z inżynierią, projektowaniem, budową, montażem oraz wykończeniem budynków publicznych i prywatnych. Dodatkowo, w programie mogą wziąć również udział podmioty zajmujące się inwestycjami w infrastrukturę, takimi jak drogi, lotniska czy porty.

Szansa na nowe kontakty biznesowe

Przedstawiciele firm z sektora budowlanego, którzy wzięli aktywny udział w poprzednich edycjach programu EU Gateway, oceniają go bardzo pozytywnie. Przede wszystkim doceniają możliwość spotkań z kontrahentami z Azji, które wcześniej nie były dla nich osiągalne.

„Możliwość prezentacji pod szyldem EU Gateway to ogromna szansa dla firmy i jej rozwoju. Porównując ten świetnie zorganizowany Program do samodzielnie podejmowanych inicjatyw warto zauważyć, że znika bariera komunikacyjna a stosunki gospodarcze rozpoczynają się od bardziej zaawansowanego poziomu. Firmy japońskie są bardzo zainteresowane Misjami Biznesowym i poświęcają wiele uwagi uczestnikom Programu oraz ich produktom.” – komentuje Fanel Videanu, Import / Export Manager w firmie S.C. TITAN MAR S.A.

Złożenie zgłoszenia do programu jest bezpłatne

Firma doradcza Deloitte, w ramach realizacji programu EU Gateway, jest odpowiedzialna za rekrutację firm do programu, wraz z Komisją Europejską bierze udział w procesie selekcji podmiotów zainteresowanych uczestnictwem, jak również zapewnia wsparcie na etapie przygotowań do misji dla wybranych przedsiębiorstw europejskich.

Zarówno aplikacja do programu EU Gateway jak i bieżące wsparcie koordynatora programu są bezpłatne. W trakcie misji biznesowych EU Gateway to Japan and Korea przedsiębiorstwa europejskie mogą zapoznać się z warunkami działania na rynku japońskim i południowokoreańskim, dzięki pomocy doświadczonych doradców oraz udostępnieniu sektorowych badań rynku. Zakwalifikowane firmy otrzymują również każdorazowo wsparcie finansowe w czasie przygotowań i uczestnictwa w misji biznesowej.

Jest to kolejna edycja programu EU Gateway, finansowanego i zarządzanego przez Unię Europejską, który ma pomóc przedsiębiorcom z krajów członkowskich rozwijać kontakty na rynkach azjatyckich.

Formularz aplikacyjny na misje biznesowe oraz dodatkowe informacje, w tym harmonogram rekrutacyjny dla pozostałych misji i sektorów znajdują się TUTAJ.

 

Źródło: Deloitte

Loading Comments
Zainteresuje cię także