Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 392 głosów
84%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

331 głosów
10%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Polska gospodarka coraz wyżej w rankingach
KS
http://sxc.hu/

Polska gospodarka coraz wyżej w rankingach

Podziel się tym artykułem:   

W 2011 r. Polska awansowała w większości światowych rankingów gospodarczych m.in. Banku Światowego i ONZ. – Przepisem na nasz sukces jest reforma prawa, atrakcyjne wsparcie inwestorów oraz talent i kwalifikacje Polaków – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Rząd pomaga gospodarce

Szczególnie cenny dla MG jest awans Polski w raporcie Sieci Wolności Gospodarczej – grupy niezależnych instytutów z 85 krajów. - Indeks Wolności Gospodarczej mierzy bowiem stopień, w jakim polityka rządowa przyczynia się do poprawy prowadzenia biznesu. W ciągu roku awansowaliśmy o 12 miejsc, a w porównaniu do raportu sprzed 2 lat aż o 21 pozycji – zaznaczył szef resortu gospodarki.

Polska atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów

Atrakcyjność Polski dostrzegają również inwestorzy zagraniczni, co znalazło odzwierciedlenie w rankingach popularności w 2010 r.:

• 3. miejsce w Europie pod względem liczby miejsc pracy stworzonych dzięki bezpośrednim inwestycjom zagranicznym (BIZ), a 7. - pod względem liczby nowych projektów inwestycyjnych. (RaportErnst & Young Polska);
• 6. miejsce wśród najbardziej atrakcyjnych gospodarek dla BIZ. Wyprzedzają nas tylko Chiny, USA, Indie, Brazylia i Rosja (Raport ONZ UNCTAD);
• 1. miejsce w Europie i 3. na świecie w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej sektora produkcyjnego. W tym zestawieniu ustępujemy tylko USA i Chinom, a biorąc pod uwagę również koszty – Polska jest na 5. miejscu na świecie i 1. w Europie (FDI Intelligence, część koncernu Financial Times).

Kraków najlepszym centrum dla biznesu

- Raporty pokazują również popularność polskich miast wśród zagranicznych przedsiębiorców – przypomniał wicepremier Pawlak. Na wysokim 7. miejscu w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast europejskich znalazła się Warszawa (Ernst & Young). Z kolei Kraków otwiera listę najlepszych miejsc do zakładania centrów usług dla biznesu, przed Pekinem, Buenos Aires i Kairem (World Investment Report 2011, UN).


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl