Polska i Czechy porozumiały się w sprawie podwójnego...
http://sxc.hu/

Polska i Czechy porozumiały się w sprawie podwójnego opodatkowania

Polska i Czechy podpisały Umowę w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ministerstwo Finansów Rzeczypospolitej Polskiej i Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie poinformowały, że w dniu 13 września 2011 r. ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie Jan Sechter oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów RP Maciej Grabowski podpisali Umowę między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Czeską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, która zastąpi Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Czeskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, podpisaną w Warszawie dnia 24 czerwca 1993 r.

Zawarcie nowej Umowy z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych między oboma krajami. Umowa reguluje podstawowe zasady współpracy między organami podatkowymi oraz rozdziela prawa do opodatkowania poszczególnych kategorii dochodów. Umożliwia również rozwiązywanie sporów powstających przy interpretacji i stosowaniu jej postanowień, wymianę informacji podatkowych, jak też przeciwdziałanie uchylaniu się od opodatkowania. Podpisana Umowa w pełni odpowiada aktualnej polityce podatkowej obu państw i obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce i Czechach. Wejście w życie nowej Umowy będzie ważnym elementem realizacji transparentnej polityki podatkowej i wspierania konkurencyjności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w relacjach polsko-czeskich.

 

Źródło: Ministerstwo Finansów

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Polskie firmy uciekają do Wielkiej Brytanii – co na to Ministerstwo Finansów?