Podatnicy w 2015 roku złożyli ponad 7 mln e-PIT! - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Podatnicy w 2015 roku złożyli ponad 7 mln e-PIT!
KS
http://sxc.hu/
Ministerstwo Finansów

Podatnicy w 2015 roku złożyli ponad 7 mln e-PIT!

Podziel się tym artykułem:   

Składanie PIT-ów przez internet staje się coraz bardziej popularne. W ubiegłym roku podatnicy przesłali ponad 7 milionów dokumentów  drogą elektroniczną.

Od kilkuset do kilku milionów e-deklaracji rocznie

Statystyki wskazują na coraz bardziej powszechne korzystanie z możliwości załatwiania spraw z urzędem skarbowym przez internet. Gdy w 2008 r. system został uruchomiony na tę formę rozliczenia zdecydowało się tylko 470 osób. Kolejne lata przynosiły sukcesywny wzrost zainteresowania elektronicznymi deklaracjami PIT, by w 2015 r. osiągnąć wynik 7 milionów dokumentów złożonych w tej formie.

W prosty sposób możesz już dziś rozliczyć się z fiskusem za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016. Dzięki temu oprócz znacznej oszczędności czasu oraz pieniędzy zdobywasz możliwość zminimalizowania ryzyka popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji podatkowej. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.

Szczegółowa liczba składanych e-deklaracji przez podatników w poszczególnych latach:

Źródło: Ministerstwo Finansów

Jak podkreśla Ministerstwo Finansów, składanie deklaracji podatkowych przez internet jest najtańszą, najszybszą i najwygodniejszą formą rozliczenia z urzędem skarbowym. Rosnąca popularność tego systemu wynika nie tylko z faktu, że z roku na rok staje się on coraz bardziej funkcjonalny. Duży wpływ na to zjawisko ma również fakt, że Polacy coraz powszechniej wykorzystują Internet do załatwiania codziennych spraw.

Podziel się tym artykułem: