Podatnicy złożyli ponad 10 mln e-deklaracji!
http://sxc.hu/
Ministerstwo FInansów

Podatnicy złożyli ponad 10 mln e-deklaracji!

Rekordowy 2013 rok!

3 osób). Podobnie rośnie ilość e-PIT-ów: w analogicznym okresie w 2012 r. było ich nieco ponad 1 mln. W tym roku jest ich już niemal dwukrotnie więcej.

>>>Wypełnij e-PIT za pomocą darmowego programu PIT Pro 2012!<<<

Źródło: Ministerstwo Finansów 


Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet. Możliwość przesyłania popularnych PIT-ów (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami) i VAT-ów (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D) oraz PCC-3 bez podpisu elektronicznego pozwala podatnikom zaoszczędzić czas i pieniądze.

Źródło: Ministerstwo Finansów 


 Z dużą satysfakcją obserwuję wzrost popularności wśród podatników rozliczania się przez Internet. Ta forma kontaktu z urzędem staje się coraz częstszym sposobem na przesyłanie do urzędów zarówno rocznych PIT-ów, jak i innych dokumentów. Dzięki wprowadzanym nowym funkcjonalnościom oraz intensywnej kampanii promocyjnej liczba dokumentów elektronicznych podwaja się z roku na rok  mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Andrzej Parafianowicz.

Oszczędzasz swój czas oraz pieniądze!

Do rozliczenia się z fiskusem za pośrednictwem Internetu wystarczy użyć całkowicie darmowego programu PIT Pro 2012. Dzięki temu wypełnimy i wyślemy zeznanie podatkowe drogą elektroniczną. Dodatkowo system podpowiada jak uniknąć błędów oraz gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji (poprzez podanie danych identyfikacyjnych podatnika i kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu za 2011 r.) do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika.

Jest to najprostsza i bezkosztowa metoda. Złożone w ten sposób zeznanie dotrze do urzędu skarbowego, co potwierdza generowane przez system e-Deklaracje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 94 głosów
48%

przez telefon

45 głosów
47%

z komputera

44 głosów
1%

w oddziale w banku

1 głosów
4%

na poczcie lub w punktach opłat

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także